loader

Hlavná

Zápal dutín

Coldact Flu Plus

Coldakt Flu Plus je dlhodobo pôsobiaci kombinovaný prípravok.
Chlorfenamín má antialergický účinok, odstraňuje slzy, svrbenie očí a nosa.
Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky: zmierňuje bolestivý syndróm pozorovaný pri prechladnutí - bolesti v krku, bolesti hlavy, svalov a kĺbov, znižuje vysokú teplotu.
Fenylefrín má vazokonstrikčný účinok - znižuje opuchy a hyperémiu slizníc horných dýchacích ciest a paranazálnych dutín.

Indikácie pre použitie:
Coldact Flu Plus je určený na symptomatickú liečbu prechladnutia, chrípky, ARVI (febrilný syndróm, bolestivý syndróm, nádcha)..

Spôsob aplikácie:
Dospelí a deti staršie ako 12 rokov - 1 kapsula Coldact Flu Plus každých 12 hodín počas 3-5 dní.
Trvanie použitia ako antipyretika - nie dlhšie ako 3 dni; ako anestetikum - nie viac ako 5 dní.

Vedľajšie účinky:
Zvýšený krvný tlak, tachykardia, ospalosť, poruchy spánku, závraty, hyperexcitabilita, suché sliznice, mydriáza, paréza ubytovania, zvýšený vnútroočný tlak, znížená chuť do jedla, nevoľnosť, epigastrická bolesť, anémia.
Veľmi zriedkavé: retencia moču, alergické reakcie (kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, angioedém)..
Zriedkavo: anémia, trombocytopénia, leukémia, agranulocytóza.
Pri dlhodobom používaní vo vysokých dávkach sú možné hepatotoxické a nefrotické účinky.

Kontraindikácie:
Kontraindikácie pri používaní Coldact Flu Plus sú: precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek; závažná ateroskleróza koronárnych tepien; arteriálna hypertenzia; diabetes; tyreotoxykóza; glaukóm s uzavretým uhlom; závažné ochorenia pečene, obličiek, srdca, močového mechúra; peptický vred žalúdka a dvanástnikového vredu; choroby pankreasu; ťažkosti s močením s adenómom prostaty; choroby krvného systému; nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; deti do 12 rokov.
S opatrnosťou: vrodená hyperbilirubinémia (syndrómy Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), bronchiálna astma a chronická obštrukčná choroba pľúc.

Tehotenstvo:
Kapsuly Coldakt Flu Plus sa neodporúčajú používať počas gravidity a laktácie..

Interakcia s inými liekmi:
Riziko rozvoja hematotoxického účinku paracetamolu sa zvyšuje so súčasným podávaním barbiturátov, difenínu, karbamazepínu, rifampicínu, zidovudínu a ďalších induktorov mikrozomálnych enzýmov pečene..
Zvyšuje účinky sedatív, etanolu, inhibítorov MAO.
Antidepresíva, deriváty fenotiazínu, antiparkinsoniká a antipsychotické lieky zvyšujú riziko zadržiavania moču, sucha v ústach, zápchy..
GCS zvyšuje riziko vzniku glaukómu.
Paracetamol znižuje účinnosť urikozurických liekov.
Chlórfenamín spolu s furazolidónom môžu viesť k hypertenznej kríze, agitácii, hyperrexii.
Tricyklické antidepresíva zvyšujú adrenomimetický účinok fenylefrínu, súčasné podávanie halotánu zvyšuje riziko komorovej arytmie.
Znižuje hypotenzný účinok guanetidínu, ktorý naopak zvyšuje alfa-adrenostimulačnú aktivitu fenylefrínu..

Predávkovanie:
Príznaky spôsobené paracetamolom sa objavia po užití viac ako 10 - 15 g: bledosť kože, znížená chuť do jedla, nevoľnosť, vracanie, hepatonekróza, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, predĺženie protrombínového času.
Liečba: výplach žalúdka počas prvých 6 hodín, zavedenie darcov skupiny SH a prekurzorov syntézy glutatión-metionínu 8-9 hodín po predávkovaní a N-acetylcysteínu po 12 hodinách V prípade náhodného predávkovania by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom, bez ohľadu na to, ktorý - príznaky predávkovania alebo nie.

Podmienky skladovania:
Skladujte na suchom mieste pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Držte mimo dosahu detí.
Skladovateľnosť je 2 roky. Nepoužívajte po dátume exspirácie.

Forma vydania:
Coldakt Flu Plus - kapsuly s predĺženým účinkom; 10 kusov. - blistre (1) - kartónové obaly.

zloženie:
1 kapsula Coldact Flu Plus obsahuje: fenylefrín hydrochlorid 25 mg, chlórfenamín (chlórfeniramín) maleát 8 mg, paracetamol 200 mg.

ďalej:
Coldact Flu Plus sa nemá používať u pacientov, ktorí sa podrobujú liečbe inými liekmi, najmä inhibítormi MAO, bez pokynov lekára. Ak je ochorenie sprevádzané pretrvávajúcou horúčkou alebo opakovaným zvýšením teploty, napriek tomu, že ste užili tento liek, mali by ste sa poradiť s lekárom. Nemožno ho užívať s alkoholom alebo v kombinácii s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Pri používaní Coldact Flu Plus je nežiaduce používať prášky na spanie, upokojujúce prostriedky a iné psychotropné lieky..
Skresľuje ukazovatele laboratórnych štúdií pri kvantitatívnom stanovení glukózy a kyseliny močovej v plazme. V prípade dlhodobej liečby sa monitorujú parametre periférnej krvi a funkčný stav pečene.

Coldact Flu Plus

Zloženie Coldactu

Zloženie Coldakt obsahuje účinné látky fenylpropanolamín hydrochlorid - 0,5 g + chlórfeniramín maleát - 0,08 g a ďalšie látky, ktoré tvoria želatínovú škrupinu.

Ako súčasť kapsúl aktívnej zložky Coldakt Flu Plus: paracetamol - 0,2 g; chlórfenamín maleát - 8 mg; fenylefrín hydrochlorid - 25 mg a pomocné látky (hypromelóza, MCC, mastenec, etylcelulóza, povidón, dietylftalát, izopropanol, farbivá, sacharóza, voda, disiričitan sodný, škrobový sirup, edetát disodný, cukrové zrná).

Flu Plus suspenzia obsahuje účinné látky: chlórfenamín maleát - 2 mg; paracetamol - 0,125 g; hydrochlorid fenylefrínu - 5 mg + sodná soľ karmelózy, propylparahydroxybenzoát, edetát disodný, metylparahydroxybenzoát, sacharín sodný, chlorid sodný, MCC, glycerín, sacharóza, xantátová guma, oxid kremičitý, arómy, polysorbát 20, citrát sodný, voda, kyselina citrónová.

Uvoľňovací formulár

Coldakt sa vyrába v kapsulách s predĺženým účinkom v želatínovom obale, baleniach po 10 kusoch.

Coldact Flu Plus má dve formy:

  • kapsuly v škrupine želatíny, napoly červené, napoly priehľadné, vo vnútri - žlté, červené a biele pelety, v balení po 10 - 100 kusov;
  • suspenzia na vnútorné použitie, viskózna, oranžová, so špecifickým zápachom, vo fľaši po 60 ml.

farmaceutický účinok

Antihistamínový účinok, obmedzuje krvné cievy. Anti-kongestívne.

Flu Plus má tiež antipyretické a analgetické účinky..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Chlorfeniramín, ktorý je súčasťou tabliet Coldakt a Coldakt Plus, je najúčinnejším antihistamínom, ktorý znižuje účinok na receptory H1. Má tiež mierny sedatívny a antimuskarínový účinok. Látka má schopnosť znižovať priepustnosť slizničných buniek v nose, čím zmierňuje nepríjemné príznaky (svrbenie a opuch)..

Proces interakcie s krvnou plazmou je pomalý. Maximálna koncentrácia - po 2 - 6 hodinách, sa v tele metabolizuje. Malá časť sa však vylučuje obličkami..

Ďalšou účinnou látkou, fenylpropanolamínom, je symptóm. Ovplyvňuje alfa-adrenergné receptory, ale v menšej miere ako napríklad efedrín. Má vazokonstrikčný, protidémový účinok na sliznicu nosa a paranazálne dutiny.

Dosiahne maximálnu koncentráciu do 2 hodín. Vylučovanie sa vykonáva obličkami.

Paracetamol znižuje telesnú teplotu a zmierňuje bolesť. Pomáha odstraňovať príznaky prechladnutia - bolesti hlavy, bolesti kĺbov a svalov, nepohodlie v krku.

Zle sa viaže na krvné bielkoviny, menej ako 10%, metabolizované v pečeni, maximálna koncentrácia - po 3 hodinách. Odber sa objaví v moči do 24 hodín po požití.

Indikácie pre použitie

  • nádcha (vazomotorická alebo alergická);
  • odstránenie príznakov nachladenie, ako sú alergie, opuchy, nádcha, upchatý nos.

kontraindikácie

Užívanie lieku v kapsulách sa neodporúča deťom mladším ako 12 rokov s liekovou alergiou na niektorú zo zložiek.

Pozastavenie môžu prijať deti od 6 rokov.

Chrípka Plus má množstvo ďalších kontraindikácií:

Vedľajšie účinky

Nevyskytujem sa často:

  • ospalosť, bolesti hlavy, nadmerné vzrušenie a nadmerná dráždivosť;
  • pečeňové a nefrotoxické účinky;
  • sucho v ústach, hnačka, nevoľnosť, strata chuti do jedla;
  • zvýšený krvný tlak, problémy so zrakom;
  • bolesť na hrudníku, dysuria;
  • bolesť v epigastrickej oblasti, strata chuti do jedla.

Pokyny pre Coldakt (spôsob a dávkovanie)

Dĺžku prijatia a dávkovanie má predpísať lekár.

Podľa návodu na použitie Coldactu sa predpisuje dospelým 2 kapsuly denne, rozdelené do 2 dávok.

Priebeh liečby od 1-3 (chrípka, ARVI) do 30 dní.

Návod na použitie Coldakt Flu Plus

Podľa pokynov pre Coldakt Flu Plus sa v pravidelných intervaloch predpisujú dve kapsuly denne.

Sirup by sa mal pred použitím dobre pretrepať..

Dospelí sú predpisovaní 30 - 40 ml denne na 3-4 dávky. Deti od 6 rokov - 15-20 ml, na 3-4 dávky.

Liečba zvyčajne nie je dlhšia ako päť dní..

predávkovať

Neboli hlásené žiadne prípady. Terapia - podľa príznakov.

Pre formu, ktorá obsahuje paracetamol, sú príznaky: nauzea, hepatonekróza, bledosť a slabosť, znížená chuť do jedla. Čo najskôr vyhľadajte lekára a vypláchnite žalúdok, zadajte darcov skupín SH, metionín (prvých 8 hodín) alebo N-acetylcysteín (12 hodín).

Interakcia

Opatrne používať v kombinácii s inhibítormi MAO, tricyklickými antidepresívami, halotánom, guanetidínom, furazolidónom.

Liek nie je kompatibilný s etanolom.

Neužívajte spolu s paracetamolom - barbituráty, karbamazepín, zidovudín, difenín a rifampicín. Účinnosť urikozurických liekov klesá.

Coldakt Flu Plus: návod na použitie

Coldakt Flu Plus sa používa na symptomatickú liečbu akútnej respiračnej patológie vírusu. Jeho pôsobenie je kvôli komplexnému účinku hlavných účinných zložiek liečiva na organizmus.

Forma uvoľnenia a zloženie

Coldact Flu Plus je dostupný v dvoch liekových formách - kapsuly na perorálne podávanie s predĺženým účinkom a sirup na perorálne (perorálne) podávanie. Prípravok obsahuje niekoľko účinných látok:

  • Chlorfenamínmaleát - 8 mg v 1 kapsule alebo 2 mg v 5 ml suspenzie na perorálne podanie.
  • Fenylefrín hydrochlorid - 25 mg v 1 kapsule alebo 5 mg v 5 ml suspenzie.
  • Paracetamol - 200 mg v kapsule alebo 125 mg v 5 ml suspenzie.

Kapsuly Coldact Flu Plus majú pevnú konzistenciu a červené viečko, sú balené v blistri po 10 kusoch, kartónová škatuľa obsahuje 1 alebo 10 blistrov a návod na použitie lieku. Suspenzia má oranžovú farbu a charakteristický zápach, je obsiahnutá v 60 ml fľaši. Kartónová škatuľa obsahuje jednu fľašu, odmernú lyžičku a návod na použitie lieku.

farmaceutický účinok

Klinický a terapeutický účinok Coldact Flu Plus sa realizuje prostredníctvom komplexných účinkov jeho aktívnych zložiek:

  • Chlorfenamín - má antialergický, antihistamínový účinok, znižuje intenzitu slzenia, svrbenia, pálenia v očiach a nose.
  • Paracetamol je predstaviteľom farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liekov, má antipyretické a analgetické účinky, znižuje závažnosť bolesti hlavy, svalov, bolesti kĺbov a zmierňuje prejavy horúčky..
  • Fenylefrín má vazokonstrikčný účinok - znižuje opuchy a hyperémiu slizníc horných dýchacích ciest a paranazálnych dutín.

Po perorálnom podaní sa účinné látky bez ohľadu na dávkovú formu rýchlo vstrebávajú z črevného lúmenu do systémového obehu. Sú takmer rovnomerne rozložené v tkanivách tela. Metabolizujú sa v pečeni za vzniku neaktívnych produktov rozkladu, ktoré sa vylučujú hlavne močom. Polčas (čas, počas ktorého sa polovica celkovej dávky liečiva vylučuje z tela) je mierne vyšší pre dávkovú formu Coldact Flu Plus vo forme kapsúl na perorálne podanie..

Indikácie pre použitie

Užívanie tabliet alebo suspenzie Coldakt Flu Plus je indikované na symptomatickú liečbu (liečba zameraná na zníženie intenzity prejavov patologického procesu) akútnej vírusovej patológie dýchacích ciest s prejavmi vo forme bolesti hlavy, horúčky, opuchu slizníc horných dýchacích ciest a paranazálnych dutín, výtoku z nosa (hojnosť) sliznicový výtok z nosa).

Kontraindikácie pre použitie

Užívanie kapsúl alebo suspenzie Coldakt Flu Plus je kontraindikovaný pri mnohých patologických a fyziologických stavoch ľudského tela, medzi ktoré patria:

  • Individuálna neznášanlivosť ktorejkoľvek zo zložiek lieku.
  • Ťažká ateroskleróza (tvorba aterosklerotických plakov v dôsledku ukladania cholesterolu v stenách tepien).
  • Arteriálna hypertenzia - zvýšenie úrovne systémového krvného tlaku.
  • Glaukóm s uzavretým uhlom - zvýšený vnútroočný tlak.
  • Diabetes mellitus - narušenie metabolizmu uhľohydrátov v tele, pri ktorom dochádza k zvýšeniu hladiny glukózy v krvi.
  • Peptický vred žalúdka alebo dvanástnika s tvorbou defektu v sliznici a vysokou pravdepodobnosťou vzniku gastrointestinálneho krvácania.
  • Nedostatok enzýmu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy v tele, pri ktorom sú narušené vlastnosti bunkovej membrány erytrocytov..
  • Ťažkosti s močením, ktoré sú výsledkom adenómu prostaty.
  • Pankreatická patológia.
  • Tyreotoxikóza - významné zvýšenie funkčnej aktivity štítnej žľazy.
  • Patológia krvného systému.
  • Závažné patologické stavy pečene, srdca, obličiek a močového mechúra.
  • Tehotenstvo v ktoromkoľvek štádiu jeho priebehu a dojčenie.
  • Deti do 12 rokov (v prípade kapsúl) alebo do 6 rokov (v prípade suspenzie).

Liek sa používa opatrne pri vrodenej hyperbilirubinémii (zvýšené hladiny bilirubínu v krvi), chronickej obštrukčnej bronchiálnej patológii alebo bronchiálnej astme (špecifický alergický zápal priedušiek so záchvatmi ich kŕčov)..

Spôsob podania a dávkovanie

Kapsuly a suspenzie Coldakt Flu Plus sa užívajú perorálne, suspenzia sa musí pred použitím pretrepať. Kapsuly užívajú dospelí a deti staršie ako 12 rokov, 1 kus každých 12 hodín. Dávkovanie suspenzie pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov je 10 ml (2 čajové lyžičky) 3-4 krát denne, pre deti vo veku 6 až 12 rokov - 5 ml (1 čajová lyžička) 3-4 krát denne. Trvanie užívania lieku sa pohybuje od 3 (zníženie teploty) do 5 (zníženie závažnosti bolesti) dní.

Vedľajšie účinky

Užívanie kapsúl alebo suspenzie Coldakt Flu Plus môže viesť k rozvoju nežiaducich reakcií rôznych orgánov a systémov:

  • Tráviaci systém - strata chuti do jedla, nevoľnosť, bolesť žalúdka.
  • Nervový systém - závraty, poruchy spánku vo forme nespavosti, zvýšená podráždenosť.
  • Senzorické orgány - mydriáza (dilatácia žiakov), paréza ubytovania (porušenie kontrakcie svalu, ktorá reguluje zakrivenie očnej šošovky), zvýšený vnútroočný tlak.
  • Kardiovaskulárny systém - tachykardia (zvýšená srdcová frekvencia), zvýšený systémový krvný tlak.
  • Krvná a červená kostná dreň - anémia (anémia), trombocytopénia (zníženie počtu krvných doštičiek na jednotku objemu krvi), leukopénia (zníženie počtu leukocytov v krvi).

S rozvojom prejavov nežiaducich účinkov sa má liek vysadiť a vyhľadať lekára.

špeciálne pokyny

Predtým, ako začnete užívať tablety alebo suspenziu Coldact Flu Plus, si musíte pozorne prečítať pokyny pre tento liek, mali by ste venovať pozornosť osobitným pokynom týkajúcim sa použitia tohto lieku, medzi ktoré patria:

  • Účinné látky lieku môžu interagovať s liekmi iných farmakologických skupín, preto ak sa užívajú, lekár by mal byť na to upozornený..
  • Spoločné podávanie lieku s barbiturátmi môže viesť k rozvoju zlyhania pečene.
  • Počas používania kapsúl alebo suspenzie Coldakt Flu Plus sa treba vyhnúť súbežnému používaniu hypnotík a sedatív.
  • Liek môže skresliť výsledky laboratórnych testov na glukózu v krvi, plazmatickú kyselinu močovú.
  • Pri dlhodobom používaní lieku je nevyhnutné vykonávať laboratórne monitorovanie ukazovateľov funkčnej aktivity pečene a krvi.
  • Počas liečby liekom sa odporúča opustiť prácu, ktorá vyžaduje zvýšenú funkčnú aktivitu mozgovej kôry, rýchlosť psychomotorických reakcií a sústredenie pozornosti.

V lekárenskej sieti sa kapsuly a suspenzie Coldakt Flu Plus na perorálne podávanie vydávajú bez lekárskeho predpisu. Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti týkajúce sa ich prijatia, mali by ste sa poradiť s lekárom.

predávkovať

Pri významnom prebytku odporúčanej terapeutickej dávky Coldact Flu Plus sa objavujú príznaky predávkovania, ktoré sa vyznačujú bolesťou brucha, bledosťou pokožky, nevoľnosťou, zvracaním, hepatonekrózou (čiastočná smrť pečeňového tkaniva). Liečba predávkovania spočíva v umytí žalúdka, čriev, absorpcii črevných sorbentov (aktívne uhlie). Používajú sa tiež donory zlúčenín SH-skupín, N-acetylcysteínu a metionínu, ktoré znižujú negatívne účinky vysokých dávok paracetamolu..

Analógy Coldact Flu Plus

Podľa účinnej látky a terapeutického účinku sú tablety a suspenzie Coldakt Flu Plus AntiFlu, TeraFlu.

Podmienky skladovania

Čas použiteľnosti tabliet a suspenzií Coldakt Flu Plus je 2 roky od dátumu výroby. Liek, bez ohľadu na jeho liekovú formu, sa musí uchovávať na suchom mieste mimo dosahu detí pri teplote vzduchu nie vyššej ako + 25 ° C..

Coldact Flu Plus cena

Priemerné náklady na 10 tabliet Coldakt Flu Plus v lekárňach v Moskve sa pohybujú v rozmedzí 136 rubľov.

Návod na použitie Coldakt Flu Plus

Inštrukcie na používanie

Droga sa musí užívať prísne podľa pokynov, ktoré sa dodávajú s liekom. Prítomnosť 8 mg maleátu chlórfenamínu vám umožňuje užívať liek 1-krát za 12 hodín.

Vlastnosti dávkovania Coldact:

  • deti od 12 rokov a dospelí užívajú 1 kapsulu dvakrát denne;
  • časový interval medzi dávkami je 12 hodín;
  • ARVI, chrípková terapia vám umožňuje používať liek po dobu troch dní;
  • pre komplexný účinok na telo, aby sa zbavil sinusitídy, sa liek môže piť dlhšie od 6 do 12 dní;
  • prítomnosť alergickej nádchy naznačuje, že liečba Coldactom trvá 3 až 6 dní;
  • počas odstraňovania nepríjemných príznakov akútnej nádchy sa liek pije najviac jeden mesiac (ale pod lekárskym dohľadom);
  • na normalizáciu telesnej teploty sa liek nekonzumuje dlhšie ako tri dni, na úľavu od bolesti - iba 5 dní;
  • pri výbere formy sirupu sa uvádza, že dospelí užívajú 20 ml denne, deti od 6 do 12 rokov - 10 ml, deti od 2 do 5 rokov - 5 ml za deň.

Aby osoba mohla mať úžitok z užívania drogy, musí si najprv prečítať pokyny na objasnenie prítomnosti alebo neprítomnosti kontraindikácií, ktoré neumožňujú použitie tohto farmaceutického činidla..

Je veľmi dôležité venovať pozornosť osobitným pokynom na použitie tohto lieku:

  1. Počas súčasného používania iných liekov by ste to mali povedať lekárovi, aby zohľadnil zásady liekovej interakcie.
  2. Neodporúča sa užívať liek spolu s barbiturátmi, takáto kombinácia môže spôsobiť rozvoj zlyhania pečene.
  3. Čas použitia Coldactu by sa nemal zhodovať s priebehom užívania hypnotík, ako aj trankvilizérov..
  4. Obdobie používania tohto lieku je čas, keď klinické krvné testy môžu priniesť nesprávne výsledky, najmä pokiaľ ide o ukazovatele glukózy a kyseliny močovej.
  5. Dlhodobá liečba pomocou Coldactu si vyžaduje pravidelné sledovanie výkonnosti pečeňových enzýmov.
  6. Obdobie liečby vyžaduje odmietnutie práce s komplexnými mechanizmami a kontrolu vozidiel, účinné látky liečiva môžu zmeniť rýchlosť reakcie.

Je potrebné poznamenať, že liek sa má užívať v dávkach, ktoré sú uvedené v pokynoch. Prekročenie odporúčaného dávkovania môže viesť k rozvoju príznakov predávkovania.

Nebezpečné sú nasledujúce príznaky:

  • nevoľnosť;
  • hepatonecrosis;
  • bledosť kože;
  • strata vedomia.

Na liečbu týchto príznakov je potrebné urgentné výplach žalúdka, príjem enterosorbentov a vyhľadať lekársku pomoc. V nemocničnom zariadení sa pacientovi podávajú špeciálne antidotá, ktoré pomôžu rýchlo zmierniť jeho stav.

ďalej

Coldakt sa má užívať opatrne pri nasledujúcich chorobách a patologických stavoch:

  • bronchiálna astma;
  • epilepsie;
  • hypertenzia;
  • dyzúria;
  • glaukóm s uzavretým uhlom;
  • hypertyreóza;
  • cukrovka.

Kombinované použitie antibiotík (podľa indikácií pri ochoreniach bakteriálneho pôvodu), mukolytických a vykašliavacích liekov pomáha urýchliť proces hojenia.

Počas liečby sa odporúča zdržať sa činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti, vrátane vedenia vozidiel a práce s potenciálne nebezpečnými mechanizmami..

farmaceutický účinok

Farmakologické pôsobenie, farmakodynamika tohto lieku sa zreteľne odrážajú v pokynoch, ktoré sú k nemu priložené.

Terapeutický účinok lieku sa dosahuje vďaka aktívnej práci látok, ktoré ho tvoria:

  • chlórfenamín má výrazný účinok proti alergickým reakciám, antihistamínová látka znižuje závažnosť nadmerného slzenia, pálenia a svrbenia v očiach, ako aj nosovej dutiny;
  • paracetamol, ktorý patrí do kategórie nesteroidných protizápalových liekov, má niekoľko účinkov naraz: znižuje zvýšenú telesnú teplotu na fyziologicky korektné parametre, zmierňuje silnú bolesť - hlavy, kĺbov, svalov, zmierňuje prejavy horúčkovitého stavu, v malej miere znižuje zápalové ložiská;
  • fenylefrín, látka s výrazným lokálnym účinkom zameraná na zúženie cievneho lúmenu. Vďaka fenylefrínu sa dosiahne zníženie opuchu nazálnych tkanív, hyperémie sliznice horných dýchacích ciest, navyše sa pozoruje priaznivý účinok pri paranazálnych dutinách..

Opatrenia pri predávkovaní

V niektorých prípadoch prekročenia dávky liečiva sa po krátkom časovom intervale zaznamenajú pomerne vážne zdravotné poruchy. Môže to byť výrazný pokles chuti do jedla, neprirodzená bledosť pokožky, zvýšenie PT, nevoľnosť, zvracanie a hepatonekróza. Všetky tieto príznaky sú dôsledkom pôsobenia zvýšených dávok paracetamolu a vyžadujú urgentnú nemocničnú liečbu. Počas prvých 6 hodín v lekárskom zariadení sa pacient podrobí výplachu žalúdka, potom sa darcom skupiny SH podáva 7-9 hodín a v individuálnej dávke prekurzorov syntézy metionínu. Poslednou udalosťou pri liečbe predávkovania je zavedenie N-acetylcysteínu.

Farmakologický účinok Coldakt

Liečivo „Koldakt“, ktorého hodnotenie ho hodnotí ako účinné antipyretické, vazokonstrikčné a antialergické činidlo, vykazuje také vlastnosti v dôsledku prítomnosti látok, ako je paracetamol, chlórfenamín maleát, fenylefrín hydrochlorid. Navrhnuté na odstránenie zmiernenia príznakov akútnych infekcií dýchacích ciest a nachladnutia.

Paracetamol patrí medzi protizápalové lieky. Používa sa hlavne na akútne respiračné vírusové infekcie, konkrétne so zápalom slizníc nosových dutín, hrtanu, priedušiek a podobných javov. Zmierňuje bolesť, zápal, opuch, sčervenanie, znižuje vysokú horúčku.

Chlorfenamín má antialergický účinok, odstraňuje slzy, svrbenie, bolesť v oku a nosné dutiny. Fenylefrín obmedzuje krvné cievy, znižuje a odstraňuje opuchy, znižuje preťaženie horných dýchacích ciest a nosa.

Vedľajšie účinky

Pri užívaní Coldactu sa môžu objaviť: tachykardia, nevoľnosť, ochrnutie, ospalosť, strata chuti do jedla, závraty, dehydratácia slizníc, rozšírené zornice, zvýšený vnútroočný tlak, bolesť epigastrického systému, anémia.

Pacienti niekedy trpia trombocytopéniou, leukémiou, agranulocytózou. Veľmi zriedkavo sa môže vyskytnúť retencia moču, alergie.

Pozor! Dlhodobý príjem makrolidov Koldakt môže viesť k narušeniu funkcie pečene a obličiek. V prípade predávkovania liekom (príjem nad 10-15 g

za deň), môže dôjsť k akútnej otrave. Žalúdok sa má vypláchnuť počas prvých 6 hodín, ak sa vyskytnú tieto príznaky: nevoľnosť, bledá pokožka, vracanie, zlyhanie pečene..

V prípade náhodného predávkovania Koldaktom musíte okamžite kontaktovať kliniku, aj keď ešte neboli pozorované príznaky otravy. Nepoužívajte samoliečbu, pretože hypoteticky možné vážne následky na ľudské zdravie.

Počas obdobia užívania lieku môže dôjsť k pomalým reakciám na podnety a výraznému zníženiu koncentrácie pozornosti v dôsledku slabého sedatívneho účinku lieku. Počas tohto obdobia musia byť pacienti pri vedení vozidiel opatrní..

Interakcia s inými liekmi, alkoholom atď..

Pretože Coldakt pozostáva z niekoľkých zložiek, môže interagovať s mnohými liekmi. Jeho pôsobenie zosilňuje účinky iných prostriedkov alebo depresívne. Droga je schopná zosilniť účinky užívania:

  • sedatíva
  • Inhibítory MAO
  • alkohol

Etanol zase zvyšuje sedatívny účinok Coldactu, čoho výsledkom je ešte výraznejší vedľajší účinok lieku, ospalosť..

Pri kombinovaní príjmu Coldactu s antidepresívami, liekmi proti Parkinsonovej chorobe, pri liečbe psychózy existuje vysoké riziko poškodenia funkcie obličiek (retencia moču) a tráviaceho systému (sucho v ústach, zápcha). Hormonálne lieky na báze kortikosteroidov zvyšujú riziko progresie alebo glaukómu.

Paracetamol, ktorý je súčasťou lieku, znižuje účinnosť urikozurických liekov a chlórfenamín je nekompatibilný s inhibítormi MAO, furazolidónovými antibiotikami, táto kombinácia môže viesť k prudkému zvýšeniu krvného tlaku, agitovanosti a horúčke. Tricyklické antidepresíva stimulujú fenylefrín, ktorý obmedzuje krvné cievy, a súčasné použitie halotánu s fenylefrínom zvyšuje riziko komorovej arytmie.

Počas liečby liekom niektoré antihypertenzíva nemusia fungovať, takže hypertenzívni pacienti by mali byť pri používaní chrípky Coldact opatrní a pravidelne merať krvný tlak.

Je nežiaduce užívať liek s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol, tabletky na spanie, upokojujúce prostriedky a iné psychotropné lieky. Pretože Coldakt spôsobuje ospalosť, neodporúča sa používať ho pri riadení vozidla alebo pri práci vo výrobnom zariadení s rizikom zranenia..

farmaceutický účinok

Chlorfeniramín je schopný blokovať špecifické receptory hlavného mediátora alergie, histamínu. Látka sa vyznačuje stredne výraznými sedatívnymi (upokojujúcimi) a antimuskarínovými vlastnosťami. Znižuje priepustnosť cievnych stien, čo pomáha znižovať zápalové exsudácie.

Ďalšou účinnou látkou, fenylpropanolamínom, je nepriamy sympatomimetikum. Z povahy účinku je podobný efedrínu, ale v menšej miere ovplyvňuje centrálny nervový systém. Táto zlúčenina pomáha znižovať preťaženie slizníc horných dýchacích ciest.

Coldakt stimuluje a-adrenergné receptory a zužuje krvné cievy, čím znižuje hyperémiu a opuchy slizníc dýchacích ciest a nosných dutín..

Paracetamol inhibuje enzým cyklooxygenázu a ovplyvňuje hypotalamické centrá termoregulácie a bolesti. Táto zlúčenina pomáha znižovať vysokú horúčku a zmierňuje bolesti hlavy a svalov v prípade prechladnutia a SARS (vrátane chrípky)..

Po perorálnom podaní kapsúl Coldakt sa účinné látky vstrebávajú postupne v zažívacom trakte. Maximálna koncentrácia chlórfeniramínu v sére sa zaznamená po 2-6 hodinách. K jeho biotransformácii dochádza v pečeni a nezmenená látka a jej metabolity sa vylučujú hlavne obličkami. Maximálna koncentrácia fenylpropanolamínu v plazme sa dosiahne po 1-2 hodinách. Látka opúšťa telo hlavne v moči.

Vedľajšie účinky

  • gastrointestinálny trakt a hepatobiliárny systém: sucho v ústach, nevoľnosť, bolesť žalúdka, vracanie, hnačka, hepatitída, zlyhanie pečene závislé od dávky, zvýšená aktivita pečeňových enzýmov, pečeňová nekróza (vrátane fatálnej), cirhóza a fibróza pečene ( pri dlhodobom neodôvodnenom používaní, niekedy smrteľnom);
  • kardiovaskulárny systém: zvýšený krvný tlak, búšenie srdca;
  • respiračný systém: exacerbácia bronchiálnej astmy alebo bronchospazmu, a to aj u pacientov s precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú alebo na iné nesteroidné protizápalové lieky;
  • centrálny nervový systém: zvýšená vzrušivosť (najmä v detstve), ospalosť, únava, závraty, poruchy spánku, znížená rýchlosť psychomotorických reakcií;
  • močový systém: retencia moču, nefrotoxický účinok (v prípade dlhodobého podávania veľkých dávok);
  • hematopoetický systém: leukopénia, anémia, agranulocytóza, trombocytopénia, hemolytická anémia, pancytopénia, trombocytopenická purpura, methemoglobinémia;
  • imunitný systém: urtikária, svrbenie, vyrážka, angioneurotický edém, polymorfný-bulózny erytém, toxická epidermálna nekrolýza, anafylaktický šok, akútna generalizovaná exantematózna pustulóza;
  • iné reakcie: zvýšený vnútroočný tlak, rozšírená zrenica, paréza ubytovania.

Forma uvoľnenia a zloženie

Kapsuly s predĺženým uvoľňovaním
1 viečko.

chlórfenamín maleát
8 mg

paracetamol
200 mg

hydrochlorid fenylefrínu
25 mg

pomocné látky: mastenec; hypromelóza; etylcelulóza; dietylftalát; MCC; povidón; vyčistená voda*; izopropanol *; disiričitan sodný; edetát disodný; karmínové farbivo (Ponso 4R); žltá farba nažltnutá; farbivo chinolínová žltá; granule bez pariel Seeds18 / 22 (cukrové zrná: sacharóza, škrobový sirup)

obal kapsuly: želatína; vyčistená voda; metylparabén; propylparabén; farbivo azorubín; karmínové farbivo (Ponso 4R)

* stratené počas výroby

v blistri 10 ks; v kartónovom balení 1 alebo 10 blistrov.

Orálne pozastavenie
5 ml

chlórfenamín maleát
2 mg

paracetamol
125 mg

hydrochlorid fenylefrínu
5 mg

pomocné látky: metylparahydroxybenzoát; propylparabén; sacharinát sodný; edetát disodný; chlorid sodný; sacharóza; MCC; sodná soľ karmelózy; xantánová guma; glycerol; koloidný oxid kremičitý; polysorbát 20; kyselina citrónová; citran sodný; žltá farba nažltnutá; pomarančová príchuť (051941CS2); malinová príchuť (502700 ° C); ananásová príchuť (503092C); vyčistená voda

vo fľaši 60 ml (doplnenej odmernou lyžičkou); v kartónovej súprave 1 sada.

Pokyny pre spotrebiteľov o používaní lieku COLDACT FLU PLUS COLDACT FLU PLUS

Coldact Flu Plus

kapsuly s predĺženým uvoľňovaním.

Chlorfeniramínmaleát 8 mg
Paracetamol 200 mg
Hydrochlorid fenylefrínu 25 mg

Kombinovaná príprava predĺženého účinku. Chlorfeniramín má antialergický účinok, odstraňuje slzy, svrbenie očí a nosa. Paracetamol má antipyretický a analgetický účinok: zmierňuje bolestivý syndróm pozorovaný pri prechladnutí - bolesti v krku, bolesti hlavy, svalov a kĺbov, znižuje vysokú teplotu. Fenylefrín má vazokonstrikčný účinok - znižuje opuchy a hyperémiu slizníc horných dýchacích ciest a paranazálnych dutín.

Liek je určený na zmiernenie príznakov prechladnutia, chrípky, SARS.

Precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek, ťažká ateroskleróza koronárnych artérií, arteriálna hypertenzia, diabetes mellitus, tyreotoxikóza, glaukóm s uzavretým uhlom, závažné ochorenia pečene, obličky, srdce, pľúca (vrátane bronchiálnej astmy), močový mechúr, žalúdočné vredy a dvanástnikový vred, choroby pankreasu,
ťažkosti s močením s adenómom prostaty, ochorenia krvného systému, nedostatok enzýmu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza, deti do 12 rokov.

Tehotné ženy a dojčiace matky, ako aj pacienti, ktorí sa podrobujú liečbe inými liekmi, najmä inhibítormi monoaminooxidázy, by nemali užívať liek bez pokynov lekára. Ak je ochorenie sprevádzané pokračujúcou horúčkou alebo sa opakuje zvýšenie teploty, napriek tomu, že ste užili tento liek, mali by ste sa poradiť s lekárom. Nemožno ho užívať s alkoholom, s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Pri používaní Coldact Flu Plus je nežiaduce používať prášky na spanie, upokojujúce prostriedky a iné psychotropné lieky. Pri užívaní drog sa neodporúča viesť auto.

Pri chrípkových a akútnych respiračných vírusových infekciách sa perorálne predpisujú dospelí a deti staršie ako 12 rokov, 1 kapsula každých 12 hodín počas 1-3 dní, s alergickou rinitídou - 3-6 dní, s sinusitídou 6-12 dní. Trvanie prijatia ako antipyretika - nie dlhšie ako 3 dni; ako anestetikum - nie viac ako 5 dní.

U jedincov s precitlivenosťou na zložky lieku je možné zvýšiť krvný tlak, tachykardiu, ospalosť, závraty, suchosť slizníc, zhoršenú chuť do jedla, zriedkavo gastrointestinálne poruchy, veľmi zriedkavo problémy s odtokom moču, alergické reakcie vo forme vyrážok a svrbenia. Vzhľadom na prítomnosť paracetamolu: zriedka - narušenie krvného systému (trombocytopénia, leukopénia, agranulocytóza); pri dlhodobom používaní vo vysokých dávkach sú možné hepatotoxické a nefrotoxické účinky.

Ak užívate inhibítory monoaminooxidázy, neužívajte liek. Riziko rozvoja hepatotoxického účinku paracetamolu sa zvyšuje so súčasným podávaním barbiturátov, difenínu, karbamazepínu, rifampicínu, zidovudínu a ďalších induktorov mikrozomálnych enzýmov pečene..

V prípade náhodného predávkovania okamžite kontaktujte odborníka alebo toxikologické centrum, bez ohľadu na to, či si všimnete predávkovanie alebo nie..

10 kapsúl v blistri.

Liek by sa mal skladovať pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C, na suchom mieste mimo dosahu detí..

2 roky. Nepoužívajte po dátume uvedenom na obale.

Bez lekárskeho predpisu.

VÝROBCA: RANBAXY
OBMEDZENÉ LABORATÓRIÁ
5-4-187 / 6, M.G. ROAD
SECUNDERABAD - 500 003, INDIA

predávkovať

Priebeh liečby týmto liekom nemožno predĺžiť podľa vlastného uváženia, inak je pravdepodobnosť predávkovania vysoká. Takáto situácia môže nastať, ak osoba prekročí odporúčaný dávkovací režim liečiva..

Príznaky predávkovania pri používaní tohto lieku môžu byť nasledujúce:

  • bolesť brucha;
  • blanšírovanie kože;
  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • vývoj hepatonekrózy, keď sú pečeňové bunky čiastočne usmrtené.

Na zmiernenie príznakov predávkovania je potrebné umyť žalúdok aj črevá. Musíte vziať sorbenty (napríklad aktívne uhlie, Smecta, Enterosgel).

V nemocničnom prostredí používajú špecialisti donory N-acetylcysteínu, metionínu a SH. Tieto prostriedky sú potrebné na zníženie hladiny paracetamolu v krvi..

Farmakologické vlastnosti lieku Coldakt

Coldakt Broncho je kombinovaný liek obsahujúci ambroxol-hydrochlorid, guaifenesín, chlórfeniramínmaleát a fenylefrín-hydrochlorid. Ambroxol má výrazný sekretolytický a sekretomotorický účinok, reguluje tvorbu hlienu v prieduškách, normalizuje pomer seróznych a mukóznych zložiek priedušiek. Ambroxol zvyšuje produkciu pľúcneho surfaktantu a zvyšuje mukociliárny klírens. Guaifenizín stimuluje produkciu zložiek bronchiálnych sekrétov so zvýšenou viskozitou, depolymerizuje kyslé mukopolysacharidy v spúte a zvyšuje motorickú aktivitu riasiniek epitelu riasiniek dýchacích ciest. Guaifenesin tiež znižuje povrchové napätie a adhézne vlastnosti spúta, čo vedie k zníženej viskozite a ľahšej expektorácii. Chlorfeniramín je blokátor H1 -histamínových receptorov. Má antialergický účinok, znižuje priepustnosť ciev sliznice horných dýchacích ciest, eliminuje slzenie a výtok z nosa. Paracetamol má analgetické, antipyretické a protizápalové účinky. Fenylefrín znižuje opuchy a hyperémiu sliznice dýchacích ciest a paranazálnych dutín.
Ambroxol sa po perorálnom podaní rýchlo a úplne absorbuje. Cmax v krvnej plazme sa dosiahne do 0,5 - 3 hodín po podaní. Viaže sa na bielkoviny krvnej plazmy o 90%. T1 / 2 - 7-12 hodín Ambroxol sa v tele kumuluje, metabolizuje sa hlavne v pečeni; 30% lieku sa vylučuje stolicou, zvyšok - močom. Po perorálnom podaní sa guaifenesín pomaly vstrebáva do gastrointestinálneho traktu, prechádza rozsiahlym metabolizmom a vylučuje sa z tela hlavne močom. Chlorfeniramín sa po perorálnom podaní pomaly vstrebáva z gastrointestinálneho traktu (približne 80% podanej dávky), maximálna koncentrácia sa dosiahne v priebehu 2,5 - 6 hodín.Hladina väzby na bielkoviny krvnej plazmy je 45%. V nezmenenej forme a vo forme metabolitov sa vylučuje hlavne močom; T1 / 2 - 30 hodín Fenylefrín sa po perorálnom podaní ľahko vstrebáva, maximálna koncentrácia v plazme sa dosiahne po 1 - 2 hodinách, biologická dostupnosť - 40%, T1 / 2 - 2 - 3 hodiny. Fenylefrín sa v tele čiastočne metabolizuje a vylučuje sa hlavne močom forma metabolitov alebo nezmenená.
Paracetamol sa po perorálnom podaní rýchlo a takmer úplne absorbuje (95%), Cmax v krvnej plazme sa dosiahne po 15 minútach - 2 hodinách Biologická dostupnosť - 80%, väzba na bielkoviny krvnej plazmy - 20%, T1 / 2 - 2-3 hodiny. v tele sa metabolizuje a vylučuje sa hlavne močom.

Vedľajšie reakcie tela

Podľa výsledkov štúdií sa pri užívaní lieku vyskytujú také reakcie tela, ako je tachykardia, zvýšený krvný tlak a vnútroočný tlak, akomodačná paréza, mydriáza, závraty, ospalosť a súčasne poruchy spánku. Pomerne často sa pacienti sťažujú na zvýšenú vzrušivosť, nepohodlie v dôsledku suchých ústnych slizníc, výrazné zhoršenie chuti do jedla a nevoľnosť. Tieto javy spravidla zmiznú okamžite po ukončení liečby bez ďalšej liekovej terapie. Oveľa menej často sa pri užívaní Coldact chrípky u pacientov s dlhodobým liečením môžu vyskytnúť anémie, agranulocytóza, leukopénia, trombocytopénia a dokonca aj nefrotoxické a hepatotoxické účinky. V ojedinelých prípadoch môže byť nežiaducou reakciou retencia moču a alergie, ktoré sa prejavujú svrbením, žihľavkou a kožnou vyrážkou..

kontraindikácie

Liek "Coldakt" nie je predpísaný pre pacientov s tyreotoxikózou, feorchromocytómom, hyperpláziou prostaty, vysokým krvným tlakom, glaukómom s uzavretým uhlom, cukrovkou, zlyhaním srdca, ako aj v prípade individuálnej neznášanlivosti jednej alebo viacerých zložiek lieku. Okrem toho by sa tento liek nemal podávať deťom mladším ako jeden rok.

Liek by mali užívať opatrne tehotné ženy a dojčiace matky. Deti mladšie ako 12 rokov nemajú dovolené podávať liek „Coldact“ v kapsulách (môžete použiť prášok, suspenziu alebo sirup).

Tento liek by sa nemal predpisovať ľuďom s chorobami a patológiami, ako je ateroskleróza koronárnych tepien, aortálna aneuryzma, nestabilná angína pectoris. Pacientom, ktorí nedávno prekonali srdcový infarkt a užívajú tricyklické antidepresíva a inhibítory MAO, sa odporúča, aby sa zdržali užívania tohto lieku..

efektívnosť

"Coldakt" aktívne bojuje proti všetkým príznakom prechladnutia - upchatie nosa, horúčka, bolesti tela, bolesti v krku.

Bohužiaľ to ovplyvňuje iba príznaky a nevylučuje príčinu choroby. Okrem toho sa ospalosť vyskytuje takmer okamžite po užití. Mimochodom, tento okamih možno pripísať skôr pozitívnemu, pretože je vo sne, že ľudské telo bojuje proti vírusom a baktériám, ktoré sú pôvodcami choroby..

Neodporúča sa používať „Coldakt“ ako hlavný liek na liečbu akútnych respiračných ochorení, liek sa však prejavuje ako pomocný liek. Droga má tiež relatívne nízke náklady, čo vysvetľuje jej popularitu medzi podobnými drogami..

Aby sa zachovali všetky užitočné vlastnosti, musia sa dodržiavať podmienky skladovania. Je povolené uchovávať liečivo na tmavom a neprístupnom mieste pre deti pri teplote nie vyššej ako +25 stupňov. V takom prípade je doba použiteľnosti 2 roky od dátumu výroby..

Coldact. Návod na použitie, indikácie, kontraindikácie, vedľajšie účinky, recenzie, ceny

Stránka poskytuje základné informácie iba na informačné účely. Diagnóza a liečba chorôb sa musia vykonávať pod dohľadom odborníka. Všetky lieky majú kontraindikácie. Vyžaduje sa odborná konzultácia!

Aký liek je coldakt? Zloženie, mechanizmus účinku, typy, analógy

Zloženie a farmakologická skupina liečiva coldakt

Prípravky Koldakt sa líšia zložením a uvoľňovacou formou. Tieto lieky sú viaczložkové a sú určené na zlepšenie stavu pacienta v prípade prechladnutia, chrípky a ďalších, ktoré sú sprevádzané horúčkou, bolesťami hlavy, nádchami, bolesťami v krku, kašľom, bolesťami svalov, bolesťami kĺbov a inými symptómami..

Zloženie nástroja koldakt na odstránenie symptómov akútnych respiračných vírusových infekcií a chrípky zahŕňa paracetamol, fenylefrín hydrochlorid a chlórfenamín maleát..
Medzi ďalšie formy liečiva môžu tiež patriť hydrochlorid ambroxolu, guaifenesín, amylmetakrezol a 2,4-dichlórbenzylalkohol. Tieto lieky majú anestetický narkotický účinok, antipyretický účinok, vazokonstrikciu, vykašliavanie, antiseptický a antialergický účinok.

Coldakt chrípka plus vo forme kapsúl a suspenzií

Liek Coldakt Flu Plus je v súčasnosti dostupný vo forme kapsúl s predĺženým (dlhodobo pôsobiacim) účinkom a suspenzie na orálne podávanie..

Jedna kapsula obsahuje paracetamol (200 mg), fenylefrín hydrochlorid (25 mg), chlórfenamínmaleát (8 mg).

Pomocnými látkami v kapsule sú:

  • mastenec;
  • hypromelóza;
  • etylcelulóza;
  • dietylftalát;
  • povidón;
  • disiričitan sodný;
  • karmínové farbivo;
  • západné farbivo žlté;
  • sacharóza a ďalšie.
Coldact Flu Plus sú tvrdé želatínové kapsuly s červeným viečkom a priehľadným telom. Tieto kapsuly obsahujú biele alebo takmer biele, žlté alebo oranžové až červené pelety (typ kapsuly). Táto dávková forma je dostupná v hliníkovom blistri obsahujúcom 10 kapsúl. V kartónovej škatuli, ktorá obsahuje jeden blister, by sa mal nachádzať aj návod na použitie..

Perorálna suspenzia studenej chrípky plus obsahuje 125 mg paracetamolu, 5 mg hydrochloridu fenylefrínu a 5 mg chlórfenamínmaleátu. Táto forma je k dispozícii vo fľaši (60 ml) z tmavého skla, doplnená dávkovacou lyžicou.

Coldact broncho sirup

Coldakt broncho je sirup, ktorý obsahuje hydrochlorid ambroxolu (15 mg), maleát chlórfenamínu (2 mg), guaifenesín (100 mg), hydrochlorid fenylefrínu (5 mg). Táto forma uvoľňovania liečiva má mukolytický, expektoračný, antialergický a vazokonstrikčný účinok..

Sirup je priehľadný, oranžovej farby, má charakteristickú chuť a vôňu. Dodáva sa v papierovej škatuľke obsahujúcej fľašu z tmavého skla (60 alebo 100 ml) a návod na použitie.

Coldaktové špongie vo forme pastiliek

Táto dávková forma je antiseptikum na lokálne použitie v ORL praxi a stomatológii. Tento liek sa používa na infekčné ochorenia úst a krku - faryngitída, hrtanitída, angína, gingivitída, stomatitída a ďalšie..

Tento liek sa dodáva vo forme okrúhlych tabliet pomarančovej pastilky s citrónovou alebo pomarančovou vôňou. Jedna pastilka obsahuje 2,4-dichlórbenzylalkohol (1,56 mg) a amylmetakrezol (780 μg).

Pomocnými látkami pastiliek sú:

  • levomentol;
  • sacharóza;
  • tekutá glukóza;
  • vyčistená voda;
  • kyselina citrónová bezvodá;
  • pomarančový alebo citrónový olej.
V súčasnosti sú v predaji kartónové obaly obsahujúce 5 nebunkových obrysových balení po 4 tabletách (celkom 20 tabliet) a návod na použitie.

Mechanizmus účinku lieku

Coldakt je kombinovaný prípravok, ktorý sa najčastejšie používa vo forme kapsúl s predĺženým (dlhodobým) účinkom. Tieto kapsuly obsahujú tri hlavné účinné látky - paracetamol, feniramínmaleát a fenylefrín hydrochlorid.

Paracetamol je analgetikum (na úľavu od bolesti) narkotikum, ktoré má ústredný účinok. Má antipyretický, analgetický účinok na bolesti v krku, bolesti hlavy, kĺbov a svalov a znižuje vysokú telesnú teplotu. Mechanizmus účinku tejto látky je spojený s potlačením syntézy prostaglandínov, najmä v centre termoregulácie, ktorá sa nachádza v hypotalame. Jednou z funkcií prostaglandínov je podieľať sa na rozvoji zápalu. Paracetamol poskytuje úľavu od bolesti zvýšením prahu bolesti. Hrá tiež dôležitú úlohu pri znižovaní telesnej teploty ovplyvňovaním hypotalamického centra termoregulácie. Paracetamol nemá prakticky žiadny protizápalový účinok. Taktiež nedráždi sliznicu žalúdka a čriev a neovplyvňuje metabolizmus voda-soľ..

Chlorfenamín má antialergický účinok. Táto látka potláča receptory v mozgu, ktoré sú zodpovedné za vývoj alergickej reakcie. Pri použití tejto látky sa eliminuje svrbenie očí, nosa, opuchy a hyperémia (pretečenie krvných ciev krvou) slizníc nosovej dutiny, nosohltanu a paranazálnych dutín a vylučujú sa exsudatívne prejavy (výtok z malých krvných ciev počas zápalu)..

Fenylefrín hydrochlorid je adrenergný agonista a vazokonstriktor. Táto látka má hlavne stimulačný účinok na alfa-adrenergné receptory. Stimulácia týchto receptorov, ktoré sa nachádzajú na krvných cievach nosnej sliznice, vedie k ich zúženiu, zníženiu objemu prichádzajúcej krvi a zníženiu objemu samotnej sliznice. Teda vazokonstrikcia vedie k zníženiu toku tekutiny do nosa, krku a sínusovej sliznice. Fenylefrín, najmä vazokonstrikcia, zmierňuje upchatie nosa a uľahčuje nosové dýchanie.

Ambroxolhydrochlorid (derivát brómhexínu), ktorý je súčasťou sirupu, znižuje viskozitu spúta, uľahčuje vylučovanie bronchiálnych sekrécií a stimuluje lokálnu imunitu.

Guaifenesin je mukolytické činidlo, ktoré stimuluje sekrečné bunky bronchiálnej sliznice. Táto látka znižuje viskozitu a zvyšuje objem spúta, podporuje jeho výtok a prechod neproduktívneho (suchého) kašľa na produktívny (sprevádzaný separáciou spúta) kašeľ..

Analógy liečiv

Coldakt je dovážaný liek na liečbu prechladnutia. Vo svojom zložení sa úspešne kombinuje niekoľko účinných látok, ktoré zmierňujú príznaky ARVI a chrípky. Najrozšírenejšou a ľahko použiteľnou formou uvoľňovania chladiva sú dlhodobo pôsobiace kapsuly. V prípade absencie tejto drogy v lekárňach v ruských mestách môže lekárnik namiesto toho ponúknuť iný liek, ktorý má podobný účinok..

Analógy studenej chrípky plus v kapsulách sú tieto lieky:

  • adjikold;
  • teraflu extratab;
  • chrípka;
  • combigripp;
  • rinza;
  • maxigripp;
  • antiflu a ďalšie.
Uvedené lieky majú podobné zloženie, ale líšia sa v dávkovaní aktívnych zložiek. Všetky tieto lieky sú tiež dostupné v rôznych formách (tablety, prášok).

Na prechladnutie sa tiež odporúča používať pastilky na najrýchlejšiu liečbu. Tieto tablety majú analgetické, zvláčňujúce a antibakteriálne vlastnosti..

Ak je to potrebné, môžu byť šproty chladné nahradené:

  • adjisept;
  • rinzoy lorsept;
  • astrasept;
  • gorpils;
  • Strepsils a ďalšie.

Čo je lepšie - koldakt alebo rinza?

Čo je lepšie - koldakt alebo antivírusové lieky (remantadín, ingavirín)?

Antivírusové lieky sú lieky, ktoré majú tlmiaci účinok na rôzne štádiá množenia vírusu v ľudskom tele. Vytvorenie týchto nástrojov je jednou z najťažších úloh. Napríklad remantadín a Ingavirin majú protichrípkovú aktivitu.

Remantadín má antivírusovú aktivitu a inhibuje prenikanie vírusu do buniek. Tento liek sa používa na prevenciu a liečbu chrípky. Nežiaduce vedľajšie účinky tohto lieku sú nespavosť, zhoršená koncentrácia, nervozita a ďalšie. Remantadín má tiež teratogénny (zhoršený embryonálny vývoj pod vplyvom rôznych faktorov) a embryotoxický (negatívny účinok počas prvých troch týždňov po oplodnení)..

Ingavirin je liek, ktorý má antivírusovú a protizápalovú aktivitu. Tento liek pomáha skrátiť trvanie choroby a znižuje riziko komplikácií. Liek nemá embryotoxické a teratogénne účinky, ani mutagénny (zmeny v dedičných vlastnostiach organizmu, prejavujúce sa na potomstve), imunotoxické a karcinogénne účinky.

Koldakt teda nie je antivírusové liečivo, nemá žiadnu aktivitu proti vírusu chrípky v ľudskom tele. Je to liek, ktorý zmierňuje príznaky choroby a priebeh choroby..

Indikácie pre použitie drog koldakt

Tieto lieky poskytujú zníženie niekoľkých prejavov prechladnutia naraz. Pôsobenie rôznych foriem uvoľňovania koldaktov môže byť všeobecné aj miestne.

Coldakt sa používa na prvé príznaky ARVI a chrípky, konkrétne pri zvýšenej telesnej teplote, bolesti hlavy, bolesti, zimnici, bolesti svalov a kĺbov, svrbenie v nose, upchatie nosa, výtok z nosa a ďalšie prejavy..

Pomáha studený kašeľ?

Kašeľ je obranná reakcia tela, ktorej účelom je oslobodiť dýchacie cesty od látok, ktoré vstúpili zvonku alebo v dôsledku choroby. Kašeľový reflex sa vyskytuje ako reakcia na podráždenie dýchacích ciest s účasťou centra kašľa, ktoré sa nachádza v drene oblúky. Rozlišujte medzi neproduktívnym (suchým) kašľom a produktívnym (sprevádzaným spútom) kašľom. Kašeľ sa vyskytuje pri zápaloch dýchacích ciest a pľúc, alergických reakciách a iných stavoch. Antitusická terapia je nevyhnutná pre neproduktívny kašeľ, ako aj pre hrubé hlien, oslabujúci kašeľ a iné typy kašľa..

Coldakt broncho je kombinovaný prípravok, ktorý obsahuje látky guaifenesín a ambroxol. Tieto liečivé látky znižujú viskozitu priedušiek a uľahčujú vykašliavanie. Používajú sa pri komplexnej liečbe chorôb dýchacích ciest a syndrómu bronchiálnej obštrukcie (obštrukcia)..

Tento liek sa používa na symptomatickú liečbu prechladnutia a chrípky, sprevádzanú kašľom s ťažko oddeliteľným viskóznym spútom..

Ak po 5 dňoch užívania drog kašeľ pretrváva alebo ak je spolu s kašľom zvýšená telesná teplota, bolesti hlavy, bolesti v krku a iné príznaky, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom..

Je možné vziať koldakt, ak nie je zvýšená teplota?

Tento liek skôr zmierňuje akútne respiračné vírusové infekcie alebo chrípku, než lieči samotnú chorobu. Je dôležité riadiť sa pokynmi a dodržiavať zásady užívania lieku a predpísaného dávkovania..

Pokyny na používanie lieku

Použitie koldakt vo forme suspenzie a sirupu

Suspenzia koldakt chrípka plus je určená na perorálne podanie. Jedna užitá dávka závisí od veku pacienta. Balenie obsahuje odmernú lyžičku (5 ml) spolu s fľašou. Interval medzi dávkami by mal byť 4 hodiny. Odporúča sa, aby deti staršie ako 6 rokov užili jednu dávku najviac päťkrát denne. Ak máte zvýšenú telesnú teplotu trvajúcu viac ako 3 dni a ak máte bolesť dlhšie ako 5 dní, mali by ste sa poradiť s odborníkom..

Coldact broncho sirup sa tiež užíva perorálne. Pred použitím fľašu s obsahom pretrepte. Odporúčaná dávka pre deti staršie ako 12 rokov a dospelých je 20 ml (4 čajové lyžičky) 3-krát denne. Deti od 6 do 12 rokov môžu užívať 10 ml (2 čajové lyžičky) 2 alebo 3 krát denne. Tento liek by sa mal distribuovať rovnomerne počas celého dňa. Neodporúča sa užívať sirup dlhšie ako 7 dní bez lekárskeho predpisu..

Použitie koldaktov vo forme kapsúl a pastiliek

Coldakt chrípka plus vo forme kapsúl s predĺženým uvoľňovaním sa užíva perorálne. Deti staršie ako 12 rokov a dospelí by mali užívať 1 kapsulu každých 12 hodín počas 3 až 5 dní.

Tablety na resorpciu koldakt lorsept sa odporúčajú užívať každé 2 hodiny, 1 tableta. Maximálna denná dávka pre dospelého pacienta je 8 tabliet. Deti staršie ako 5 rokov môžu tiež užívať 1 tabletu každé 4 hodiny.

Ak sa príznaky tohto ochorenia zhoršia alebo pretrvávajú do 5 dní od použitia lieku, mali by ste ho prestať užívať a poradiť sa s lekárom.

Coldact by sa mal užívať pred jedlom alebo po jedle.?

Ako dlho trvá pôsobenie chladu?

Coldakt začína pôsobiť v ľudskom tele 20-30 minút po jeho užití. Trvanie účinku kapsúl je 12 hodín a suspenzia alebo sirup je 4 - 4,5 hodiny.

Paracetamol sa rýchlo a úplne absorbuje z gastrointestinálneho traktu (GIT). Je tiež distribuovaný vo väčšine telesných tkanív. Fenylefrín sa tiež pomerne rýchlo vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Jeho maximálna koncentrácia v krvnej plazme sa dosiahne po 1 - 2 hodinách. Chlorfenamín sa po perorálnom podaní relatívne pomaly vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Všetky tieto látky sa metabolizujú v pečeni a vylučujú sa močom..

Ako uchovávať koldakt?

Čas použiteľnosti lieku

Lieky si zachovávajú svoje prospešné vlastnosti iba pri správnom skladovaní. Skladovateľnosť koldakt je 2 roky od dátumu výroby a po tomto období je zakázané ho používať. Ak je dátum exspirácie prekročený, ako aj pri nesprávnom skladovaní lieku, môžu sa objaviť vedľajšie reakcie.

Ak sa liek stal nepoužiteľným alebo vypršal dátum exspirácie, nevyhadzujte ho do odpadovej vody alebo zvonka. V takom prípade musí byť výrobok vložený do vrecka a umiestnený do koša. Tieto opatrenia teda pomôžu chrániť životné prostredie..

Vedľajšie účinky lieku

Ak užívate lieky podľa odporúčaní, ktoré sú uvedené v návode na použitie, môžete sa vyhnúť vedľajším účinkom alebo ich znížiť. Pred použitím koldakt si pozorne prečítajte pokyny dodané výrobcom..
Vedľajšie účinky pri používaní Coldact Flu Plus

Anémia (znížená koncentrácia hemoglobínu v krvi), trombocytopénia (znížená koncentrácia krvných doštičiek na jednotku objemu krvi), agranulocytóza (zníženie hladiny leukocytov v dôsledku granulocytov), ​​leukopénia (zníženie počtu leukocytov na jednotku objemu krvi), pancytopénia (zníženie počtu všetkých zložiek) krv - erytrocyty, leukocyty, krvné doštičky).

Ospalosť je bežná. Zriedkavo - závraty, bolesti hlavy.

Populárne Kategórie

Cysta V Nose

Strata Čuchu