loader

Hlavná

Bronchitída

Coldact Flu Plus

Coldact Flu plus je liečivá látka založená na paracetamole. Liek je predpísaný na odstránenie hlavných príznakov akútnych dýchacích procesov v tele. Tento liek je vhodný na liečbu detí a dospelých, ale existujú určité obmedzenia. Informácie o tom sú uvedené v návode na použitie Coldact Flu plus, ktorý je priložený k produktu. Cena lieku v lekárňach je asi 180-200 rubľov za balenie 10 kapsúl.

Forma uvoľnenia, zloženie a balenie

V lekárňach sa Coldact Flu plus ponúka na nákup v dvoch špeciálnych formách. Tablety a suspenzie s predĺženým uvoľňovaním sú komerčne dostupné. Koncentrácia účinných látok závisí od typu výrobku. Sirup je určený na perorálne podanie, má ľahký zápach a sýtu oranžovú farbu. Balenie obsahuje odmernú lyžicu, štandardný návod a fľašu s prípravkom, ktorého objem je 60 mililitrov.

Tento liek obsahuje:

  • paracetamol;
  • hydrochlorid fenylefrínu;
  • chlórfenamínmaleát;
  • mastenec;
  • hypromelóza;
  • povidón;
  • diethylphalate;
  • isopropanol.
  • Zahrnuté sú aj voda, sladidlo, farbivá a cukrové krupice.

Kapsuly sú husté, s farebným viečkom (obvykle s červeným odtieňom) a priehľadným telom. Jadro obsahuje žlté, biele, červené a oranžové granule. V balení - od jedného do desiatich blistrov, z ktorých každý obsahuje desať tabliet. Produkt v tejto forme nemá žiadnu chuť a vôňu.

farmaceutický účinok

Terapeutický účinok daného liečiva je zabezpečený tromi hlavnými účinnými látkami:

  • Fenylpropanolamín;
  • paracetamol;
  • chlórfenamín.

Fenyl propanolamín je sympatomimetikum, ktoré zužuje lúmen v krvných cievach a znižuje opuchy. Expozícia postihuje hlavne paranazálne dutiny a nosnú sliznicu. Vylučuje sa z tela obličkami a maximálna koncentrácia látky sa dosiahne do dvoch hodín.

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky. Pomocou tohto komponentu je možné zbaviť sa nepohodlia v krku, bolesti kĺbov a bolesti hlavy. Maximálny účinok sa dosiahne do troch hodín, vylučuje sa močom celý deň.

Chlorfeniramín je účinný antihistaminikum s miernymi antimuskrinálnymi a sedatívnymi účinkami. Táto zložka ovplyvňuje priepustnosť slizničných buniek, čo vám umožňuje zbaviť sa opuchy a svrbenia v nose..

Indikácie pre prijatie

Coldakt je indikovaný na zmiernenie príznakov prechladnutia - od akútnych respiračných vírusových infekcií po komplexné formy chrípky. Indikácie zahŕňajú:

  • nádcha;
  • alergie;
  • bolesť hrdla;
  • „Studená bolesť“;
  • problémy s dýchaním.

Pomáha zmierňovať kýchanie, horúčku, bolesti hlavy, svalov alebo krku.

kontraindikácie

Liečba Coldakt Flu plus musí byť odmietnutá v prípade individuálnej intolerancie zložiek produktu. Medzi kontraindikácie patrí:

  • patológia kardiovaskulárneho systému;
  • atheroclerosis;
  • choroby peptických vredov;
  • tyreotoxykóza;
  • závažné ochorenie pečene;
  • zlyhanie obličiek.

Je zakázané podávať liek vo forme suspenzie deťom mladším ako 6 rokov, tablety sú povolené iba pacientom starším ako dvanásť rokov..

Inštrukcie na používanie

Trvanie liečebného cyklu a dávkovanie určuje ošetrujúci lekár individuálne. Odporúčanie obsahuje návod na použitie, ktorý tiež popisuje možné riziká. Dĺžka používania Coldactu závisí od veku pacienta a od závažnosti základného ochorenia..

Dospelí teda musia piť jednu tabletu dvakrát denne, ráno a večer. Je žiaduce, aby medzi recepciami prešli rovnaké časové intervaly. Kapsula sa má vypiť veľkým množstvom čistej vody pri izbovej teplote..

Ranbaxi Coldact Flu plus plus vo forme sirupu sa musí najskôr dobre pretrepať. Maximálna denná dávka pre deti mladšie ako dvanásť rokov nie je viac ako 20 mililitrov, u dospelých je dávka dvakrát väčšia. Optimálne množstvo je 3-4 krát denne.

Priemerná doba liečby je päť dní. Pri špeciálnych indikáciách sa tento čas môže zvýšiť až na jeden mesiac. Terapeutický kurz nemôžete prerušiť sami..

Vedľajšie účinky

Pri správnom použití a podľa pokynov sú vedľajšie účinky zriedkavé. Za nepriaznivých podmienok môže pacient očakávať:

  • strata chuti do jedla;
  • bolesť brucha;
  • problémy s orgánmi zraku;
  • dyzúria;
  • dýchavičnosť;
  • bolesť v hrudi;
  • hnačka;
  • nevoľnosť;
  • suché ústa.

Možné sú aj problémy so spánkom (nespavosť alebo pretrvávajúca ospalosť), podráždenosť, závraty.

Ak sa objavia vedľajšie účinky, je potrebné ukončiť ďalšiu liečbu a poradiť sa s lekárom. Odborník si musí zvoliť vhodnejší liek s podobným účinkom.

predávkovať

V prípade predávkovania pacientovým liekom možno očakávať nasledujúce následky:

  • hepatonecrosis;
  • slabosť;
  • úplná strata chuti do jedla;
  • bledú pokožku;
  • silná nevoľnosť.

V prípade náhodného predávkovania je potrebné prepláchnuť žalúdok, aby sa z tela odstránili zvyšky lieku, a vyhľadať lekára..

Interakcia s inými liekmi

Ak pacient už užíva nejaké lieky priebežne, malo by sa to nahlásiť ošetrujúcemu lekárovi. Coldakt nie je kompatibilný s:

  • furazolidon;
  • MAO inhibítory;
  • guanetidínu;
  • antidepresíva;
  • tabletky na spanie;
  • halotan.

Počas celého liečebného cyklu je prísne zakázané konzumovať alkoholické nápoje v akomkoľvek množstve. V opačnom prípade sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov a terapeutický účinok klesá alebo úplne vymizne..

Aplikácia počas tehotenstva a laktácie

Neodporúča sa používať Coldakt v žiadnom štádiu tehotenstva: takáto liečba ohrozuje fyziologicky správny vývoj plodu a môže spôsobiť komplikácie pre nastávajúcu matku aj pre dieťa. V prípade prechladnutia by lekár mal zvoliť miernejšie lieky..

Počas laktácie je liečba Coldact tiež zrušená. Zložky lieku môžu prechádzať do materského mlieka a do tela dieťaťa. Ak sa liek stále používal, kŕmenie sa odložilo najmenej o 2-3 dni..

Podmienky predaja v lekárňach

V lekárni Coldakt Flu plus je možné kúpiť bez lekárskeho predpisu, liek je v predaji. Náklady budú závisieť od regiónu bydliska a označenia farmaceutického reťazca.

Podmienky a obdobia skladovania

Čas použiteľnosti lieku nie je dlhší ako dva roky. Po uplynutí tejto doby už nemôžete Coldakt používať. Liek s ukončenou platnosťou nemusí mať terapeutický účinok a zvyšuje sa pravdepodobnosť výskytu vedľajších účinkov.

Tablety sa majú uchovávať na suchom a tmavom mieste, maximálna povolená teplota okolia je najviac +25 stupňov. Suspenzia sa môže uchovávať v chladničke. Je žiaduce, aby deti nemali bezplatný prístup k liekom.

analógy

Podľa terapeutického účinku a účinných zložiek sú najbližšími analógmi sirupu a tabliet:

Každé z týchto liekov má svoje kontraindikácie a možné silné vedľajšie účinky, preto je potrebné si pred predpísaným vymenovaním preštudovať návod na použitie..

Napriek podobnosti analógov a pôvodnej Coldact Flu plus je nežiaduce zvoliť si náhradu sami. Toto môže urobiť iba ošetrujúci lekár..

Coldakt chrípka plus: inštrukcie, recenzie, ceny

Coldakt chrípka plus je kombinovaný prípravok s alfa-adrenomimetikami, antihistaminikami, antikoncepčnými, antipyretickými, analgetickými účinkami, ktorý sa používa na symptomatickú liečbu akútnych respiračných chorôb..

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú liek Coldakt, vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tohto lieku v lekárňach. Skutočné PREHĽADY ľudí, ktorí už Coldact použili, nájdete v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Vyrábajú sa nasledujúce dávkové formy chrípky Coldakta plus:

  1. Kapsuly - želatínová tuhá látka s veľkosťou "0", s priehľadným telom a červeným vekom, vo vnútri obsahujú žltú, od oranžovej po červenú a bielu alebo takmer bielu peletu (v blistroch po 10 ks., V kartónovom balení 1 alebo 10 blistrov). Účinné látky: paracetamol - 200 mg, fenylefrín hydrochlorid - 25 mg, chlórfenamín maleát - 8 mg.
  2. Suspenzia - oranžová farba, s charakteristickým zápachom (vo fľašiach po 60 ml, s dávkovacou lyžičkou v súprave, v kartónovej škatuli, 1 súprava). Účinné látky: fenylefrín hydrochlorid - 5 mg, paracetamol - 125 mg, chlórfenamín maleát - 2 mg.

Klinická a farmakologická skupina: liek na symptomatickú liečbu akútnych respiračných chorôb.

Na čo sa Coldakt používa?

Vo všetkých prípadoch užívania chrípky Coldact plus by táto príručka mala byť hlavným sprievodcom. Napriek odporúčaniam priateľov alebo recenziám o chrípke Coldact plus na internete musíte iba dodržiavať pôvodné pokyny pre danú drogu.

Coldakt pomáha zmierňovať príznaky nachladnutia, akútnych infekcií dýchacích ciest (chrípka, ARVI), alergický zápalový proces, sínusitída, sínusitída, faryngitída a ďalšie zápalové procesy v horných dýchacích cestách..

Odstránenie príznakov choroby pomocou chrípky Coldakt plus a antivírusových látok v kombinácii môže skrátiť dobu ochorenia o 2 až 3 dni (v priemere je trvanie akútnych infekcií dýchacích ciest bez liečby 7 až 10 dní)..

Farmakologický účinok

Kombinovaný prípravok s dlhodobým účinkom.

  1. Chlorfenamín má antialergický účinok, odstraňuje slzy, svrbenie očí a nosa.
  2. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky: zmierňuje bolestivý syndróm pozorovaný pri prechladnutí - bolesti v krku, bolesti hlavy, svalov a kĺbov, znižuje vysokú teplotu.
  3. Fenylefrín má vazokonstrikčný účinok - znižuje opuchy a hyperémiu slizníc horných dýchacích ciest a paranazálnych dutín.

Inštrukcie na používanie

Pre tých, ktorí používajú Coldakt, návod na použitie informuje, že lekár musí predpísať dĺžku podávania a dávku lieku..

  • Podľa pokynov pre Coldakt Flu Plus sa v pravidelných intervaloch predpisujú dve kapsuly denne.
    Sirup by sa mal pred použitím dobre pretrepať. Dospelí sú predpisovaní 30 - 40 ml denne na 3-4 dávky. Deti od 6 rokov - 15-20 ml, na 3-4 dávky.
  • Podľa návodu na použitie Coldactu sa predpisuje dospelým 2 kapsuly denne, rozdelené do 2 dávok.
    Trvanie použitia ako antipyretika - nie dlhšie ako 3 dni; ako anestetikum - nie viac ako 5 dní.

kontraindikácie

Tento liek by nemali užívať pacienti s exacerbovaným štádiom peptického vredového ochorenia. Neodporúča sa ani v detskom veku (do dvanástich rokov), pri zlyhaní obličiek, pri cukrovke, pri problémoch s močením, chorobách spojených s kvalitou krvi, stave pankreasu a arteriálnej hypertenzii..

Vedľajšie účinky

Zvyčajne je liek dobre tolerovaný pacientmi. V zriedkavých prípadoch boli pozorované nasledujúce vedľajšie účinky:

  • ospalosť;
  • závraty;
  • suché ústa;
  • znížená chuť do jedla;
  • tachykardia;
  • gastrointestinálne poruchy;
  • zvýšený vnútroočný tlak;
  • anémia, leukémia, agranulocytóza, trombocytopénia (zriedkavé);
  • alergia (veľmi zriedkavé).

V prípade predávkovania sa môžu vyskytnúť príznaky spôsobené nadmerným množstvom paracetamolu v tele:

  • nevoľnosť;
  • hepatonecrosis;
  • bledosť;
  • predĺžený protrombínový čas;
  • vracanie;
  • zvýšená aktivita pečeňových transamináz.

Na liečbu je indikovaná počas prvých 6 hodín výplach žalúdka a zavedenie darcov skupiny SH do tela pacienta po 8 až 9 hodinách - prekurzoroch syntézy glutatión-metionínu, po 12 hodinách - N-acetylcysteínu..

Tehotenstvo a laktácia

Coldakt sa neodporúča používať počas gravidity a laktácie..

analógy

Najbežnejšie a relatívne lacné náhrady za tento liek sú:

Pozor: použitie analógov by malo byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom.

Priemerná cena KOLDAKT FLU PLUS, kapsuly v lekárňach (Moskva) 170 rubľov.

Podmienky výdaja z lekární

Liek je schválený na použitie ako prostriedok OTC.

Túto zimu som objavil Coldact Flu Plus. Pred novoročnými sviatkami je, ako vždy, veľa práce - správy, časopisy, monitorovanie, vo všeobecnosti nemôžete ochorieť. Ale samozrejme, keď to najmenej čakáte. Večer som si namočil nohy. Ráno som sa cítil slabý. Ale stále som chodil do práce.

Uprostred dňa teplota stúpala, hrozne mi bolela hlava, vyzeralo to, akoby som v hmle sledoval, čo sa okolo mňa deje. S ťažkosťami som sa dostal ku kolegovi. Dal mi Coldakt. O hodinu neskôr som sa cítil oveľa lepšie - teplota ustupovala, moja hlava sa zastavila. Cestou domov som si kúpil túto drogu a po niekoľkých dňoch zima úplne zmizla. Od tej doby je liek Coldakt vždy v mojej lekárničke.

Radšej sa liečim ľudovými liekmi. Snažím sa znova piť chémiu. Ale niekedy táto chémia veľa pomáha. Deň pred skúškami mala moja dcéra horúčku a bolesť v krku. Používali teplý čaj a maliny, ale rozhodli sa zintenzívniť takúto liečbu tabletami Coldakt. Nejde o tabletky, ale o viacfarebné kapsuly.

Cena nie je vysoká. Balenie obsahuje 10 tabliet, to znamená dosť na 5 dní. Liek sa užíva 2 kapsuly denne. Symptómy sa zmierňujú nasledujúci deň. Teplota mojej dcéry klesla na 37 stupňov, jej nos sa začal ľahšie dýchať, oči prestali zalievať. Všeobecne zložili skúšku. A potom, ako sme očakávali, keď sme boli chorí, mali sme odpočinok na posteli. Koldakt sa už nepoužíval. Myslím si, že je to liek na núdzové situácie, keď musíte naliehavo mať formu.

Koldakt

Pozor! Tento liek môže mať obzvlášť nežiaducu interakciu s alkoholom! Viac informácií.

Indikácie pre použitie

Ochorenia proti nachladnutiu, nádcha, nádcha, sínusitída, rinofaryngitída, alergická nádcha.

Možné analógy (náhrady)

Účinná látka, skupina

Dávkovacia forma

Kapsuly s predĺženým uvoľňovaním

kontraindikácie

Precitlivenosť na zložky lieku, arteriálna hypertenzia, feochromocytóm, tyreotoxikóza, glaukóm s uzavretým uhlom, hyperplázia prostaty, diabetes mellitus, CHF, deti do 12 rokov (pre tablety a kapsuly lieku).

Spôsob použitia: dávkovanie a priebeh liečby

Dovnútra. Dospelí: 1 kapsula lieku dvakrát denne (kapsuly sa užívajú celé, bez žuvania, s dostatočným množstvom tekutiny). S chrípkou a SARS - 1-3 dni. Pri akútnej sinusitíde - 1 kapsula lieku 2-krát denne po dobu 6-12 dní, pri chronickej sinusitíde - do 30 dní; s nádchou - 1 kapsula denne po dobu 7 dní.

Deti vo veku 2 až 6 rokov - 5 ml sirupu každé 4 až 6 hodín, 6 až 12 rokov - 5 ml každé 4 hodiny. Trvanie liečby drogami - 3 až 5 dní.

farmaceutický účinok

Kombinovaný liek, ktorého účinok je spôsobený zložkami, ktoré tvoria jeho zloženie; má vazokonstrikčný účinok v sliznici dýchacích ciest, zlepšuje ich priechodnosť. Fenylpropanolamín je sympatomimetikum s vazokonstrikciou a anorexigénnou aktivitou. Chlorfenamín, ktorý je súčasťou lieku - antihistamínový liek, potláča príznaky alergickej nádchy: kýchanie, výtok z nosa, svrbenie očí, nosa, hrdla.

Vedľajšie účinky

Suchosť sliznice úst, nosa, hrdla, strata chuti do jedla, dyspepsia; zvýšený krvný tlak, predčasné rytmy v komore, kardiagia, bolesti hlavy, paréza ubytovania, nespavosť, psychomotorická nepokoj, tremor, palpitácie, trombocytopénia, leukopénia, agranulocytóza, retencia moču, alergické reakcie.

špeciálne pokyny

Počas obdobia liečby drogami je potrebné pri vedení vozidiel a pri vykonávaní iných potenciálne nebezpečných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií, byť opatrný..

Interakcia

Súčasné podávanie liečiva a inhibítorov MAO, furazolidónu, zvyšuje riziko vzniku hypertenznej krízy, nepokoja, hyperpyrexie.

Tricyklické antidepresíva zvyšujú sympatomimetický účinok lieku, halotán zvyšuje pravdepodobnosť komorovej arytmie.

Liečba liekom znižuje hypotenzívny účinok guanetidínu, ktorý naopak zvyšuje aktivitu fenylpropanolamínu.

Liek je nekompatibilný s etanolom.

Otázky, odpovede, recenzie na liek Coldact


Poskytnuté informácie sú určené lekárskym a farmaceutickým odborníkom. Najpresnejšie informácie o lieku sú uvedené v pokynoch dodaných spolu s balením od výrobcu. Žiadne informácie zverejnené na tejto ani na žiadnej inej stránke našej stránky nemôžu slúžiť ako náhrada za osobné odvolanie špecialistovi.

"Coldakt": návod na použitie, zloženie, indikácie a kontraindikácie

Nachladnutie sa vždy náhle prepašuje. Môže zhoršiť pohodu a úplne paralyzovať pracovnú kapacitu človeka. Našťastie moderná farmakológia ponúka veľa liekov, ktoré eliminujú príznaky nepríjemného ochorenia. Medzi najobľúbenejšie patria kapsuly Coldakt. Aké sú indikácie a kontraindikácie pre prijatie?

definícia

Droga „Coldakt“ je dlhodobo pôsobiaci antipyretikum. Používa sa na zmiernenie príznakov akútnych infekcií dýchacích ciest, ako sú bolesti hlavy, horúčka, výtok z nosa, upchatie nosa..

Pri užívaní tohto lieku by ste mali byť opatrní, pretože neovplyvňuje príčiny ochorenia, ale iba odstraňuje jeho nepríjemné príznaky.

zloženie

V návode na použitie lieku Coldact sa uvádzajú tieto účinné látky:

  1. Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky. Má tiež mierny protizápalový účinok..
  2. Chlorfenamín má antialergický účinok. Zmierňuje upchatie nosa, zastavuje tvorbu hlienu a slzené oči.
  3. Fenylefrín má vazokonstrikčný účinok, ktorý spôsobuje ľahké dýchanie po užití lieku. Zmierňuje opuchy nosných ciest a ich zápaly.

Okrem toho Koldakt obsahuje aj pomocné látky:

  • cukor;
  • mikrokryštalická celulóza;
  • dietylftalát;
  • škrobový sirup;
  • etylcelulóza;
  • hypromelóza;
  • disiričitan sodný;
  • želatína.

Tablety Coldakt obsahujú tiež farbivá, ktoré poskytujú farbu obalu lieku.

Uvoľňovací formulár

Výroba lieku sa nachádza v Indii. Farmaceutická spoločnosť, ktorá vyrába liek, vyrába tri druhy liekov:

    Kapsuly so želatínovým telom, ktoré zaisťuje pomalé rozpúšťanie v gastrointestinálnom trakte. Je rozdelená na dve polovice - červenú a priehľadnú, cez ktoré sú viditeľné biele a červené granule. Sú balené v 10 kusoch. v 1 blistri. Škatuľa môže obsahovať 1 až 10 blistrov.

Účinnosť rôznych foriem uvoľňovania liečiva je rovnaká.

Vyrába sa aj sirup Coldakt Broncho, ktorý navyše obsahuje guaifenesín a ambroxol, ktoré majú riediaci a vykašliavací účinok..

Indikácie pre použitie

V návode na použitie lieku „Coldact“ sú také príznaky a choroby, pri ktorých je dovolené užívať tento liek:

  1. Akútne ochorenia dýchacích ciest.
  2. Chrípka.

Liek "Coldakt" pomáha zbaviť sa nepríjemných symptómov vyššie opísaných chorôb.

kontraindikácie

Tak ako všetky lieky, aj Coldakt má množstvo kontraindikácií. Patria sem nasledujúce choroby a faktory:

  1. Tyreotoxikóza - syndróm hyperfunkcie štítnej žľazy.
  2. Diabetes mellitus typu 1 alebo 2.
  3. Choroby pankreasu.
  4. Ulcerózna lézia žalúdka alebo dvanástnika.
  5. Individuálna neznášanlivosť na ktorúkoľvek zložku lieku.
  6. Niektoré patológie srdcového svalu, obličiek, pečene.
  7. Adenóm prostaty - benígny nádor, ktorý sťažuje močenie.
  8. Glaukóm s uzavretým uhlom - zvýšený tlak vo vnútri oka.
  9. Arteriálna hypertenzia - pretrvávajúce zvýšenie krvného tlaku.
  10. Tehotenstvo a obdobie dojčenia.
  11. Deti do 12 rokov pri užívaní kapsúl alebo do 6 rokov pri užívaní suspenzie.

Okrem toho je potrebné brať liek opatrne v prípade vrodených zvýšených hladín bilirubínu v krvi, ako aj v prípade bronchiálnej astmy..

Dávkovanie liekov

Pokyny na použitie kapsúl Coldakt naznačujú nasledujúce pravidlá užívania lieku:

  • frekvencia príjmu je 1 - 2 ks. za deň (s prestávkou 12 hodín alebo viac);
  • zoberte naraz 1 kapsulu lieku;
  • priebeh liečby je 3 až 5 dní.

Pravidlá prijímania pozastavenia sú tieto:

  • pred použitím musí byť fľaša pretrepaná;
  • dávka pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov je 2 čajové lyžičky 2 až 3-krát denne;
  • pre deti od 6 do 12 rokov je dávka 1 čajová lyžička (5 ml) 2-3 krát denne.

Rozdiely medzi dávkami lieku by mali byť približne rovnaké..

Pastilky sa musia užívať každé 2 až 3 hodiny. V tomto prípade je maximálna dávka 8 pastiliek za deň. Pre deti vo veku od 5 do 12 rokov sa táto denná dávka znižuje na 5 tabliet. Je preukázané, že užívajú drogu každých 4-5 hodín..

Vedľajšie účinky

Recenzie a pokyny na použitie lieku Coldact uvádzajú také vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť pri užívaní tohto lieku:

  • zvýšený krvný tlak;
  • tachykardia;
  • ospalosť alebo nespavosť;
  • závraty a bolesti hlavy;
  • suché ústa;
  • strata chuti do jedla;
  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • zadržiavanie moču;
  • alergické reakcie (vyrážky, opuchy kože);
  • zvýšený tlak vo vnútri očí.

Vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť pri individuálnej neznášanlivosti na akékoľvek zložky lieku alebo pri nesprávnom použití.

predávkovať

Ak sa nedodržia indikácie pre použitie Coldactu alebo ak sa užijú nadmerné dávky, môžu sa vyskytnúť tieto príznaky predávkovania:

  • bledú pokožku;
  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • slabosť v tele.

V zriedkavých prípadoch je možná hepatonekróza - odumretie pečeňových buniek. V takýchto prípadoch je potrebná okamžitá lekárska starostlivosť..

špeciálne pokyny

Pokyny na použitie lieku Coldact naznačujú, že je prísne zakázané užívať ho počas tehotenstva, pretože môže poškodiť plod. Okrem toho, liek nie je kompatibilný s dojčením, preto by sa počas jeho príjmu malo dojčenie pozastaviť.

Pri dlhodobom používaní je potrebné sledovať stav pečene a užívať hepatoprotektory, pretože liek má na tento orgán negatívny účinok..

Počas liečby liekom „Coldact“ sa odporúča zdržať sa pitia alkoholických nápojov. Okrem toho sa neodporúča súčasne užívať lieky obsahujúce paracetamol, psychotropné látky alebo lieky na nespavosť..

Je tiež dôležité zdržať sa vedenia vozidla a iných zložitých mechanizmov počas celého obdobia liečby. Je to spôsobené skutočnosťou, že antipyretické lieky môžu mať nepriaznivý vplyv na vnímanie reality a významne spomaliť reakciu.

Cena liečiva

V závislosti od regiónu a farmaceutického reťazca majú lieky Coldakt rôzne náklady. To sa pohybuje od 180 do 250 rubľov. pre blister kapsúl od 170 do 200 rubľov. pre pastilky a od 210 do 270 rubľov. na fľašu suspenzie.

Všetky formy lieku sa predávajú na prepážke bez lekárskeho predpisu, vďaka čomu je liek cenovo dostupný.

analógy

Bohužiaľ nie vždy je možné nájsť potrebné liečivo na pultoch lekární. V takýchto prípadoch skúsený lekárnik navrhne analógy, ktoré sú podobné. Nasledujúce lieky majú rovnakú účinnú látku ako Coldakt:

  • "Paracetamol".
  • "Gripgo".
  • „Grippostad C“, ktorý obsahuje aj vitamín C..
  • "Coldrex".
  • „Panadol Extra“.
  • "Rinza".
  • "Teraflu".
  • "Flukold".

Tieto lieky sa líšia iba v ďalších zložkách a nákladoch v lekárňach.

Liekové interakcie

Návod na použitie lieku Coldact obsahuje informácie o tom, že liek sa nedá kombinovať s niektorými inými látkami, pretože to môže mať nepríjemné následky. Napríklad kombinácia hlavnej zložky lieku - paracetamolu - s etanolom (alkoholom) zvyšuje jeho sedatívny účinok a spôsobuje závažnú ospalosť. Z tohto hľadiska sa neodporúča konzumovať alkohol a lieky obsahujúce alkohol..

Okrem toho kombinácia „Coldactu“ s niektorými hormonálnymi liekmi môže zvýšiť progresiu alebo spôsobiť glaukóm (zvýšený vnútroočný tlak)..

efektívnosť

"Coldakt" aktívne bojuje proti všetkým symptómom prechladnutia - upchatie nosa, horúčka, bolesť tela, bolesti v krku.

Bohužiaľ to ovplyvňuje iba príznaky a nevylučuje príčinu choroby. Okrem toho sa ospalosť vyskytuje takmer okamžite po užití. Mimochodom, tento okamih možno pripísať skôr pozitívnemu, pretože je vo sne, že ľudské telo bojuje proti vírusom a baktériám, ktoré sú pôvodcami choroby..

Neodporúča sa používať „Coldact“ ako hlavný prostriedok liečby akútnych respiračných chorôb, liek sa však prejavuje ako pomocný liek. Droga má tiež relatívne nízke náklady, čo vysvetľuje jej popularitu medzi podobnými drogami..

Aby sa zachovali všetky užitočné vlastnosti, musia sa dodržiavať podmienky skladovania. Je povolené uchovávať liečivo na tmavom a neprístupnom mieste pre deti pri teplote nie vyššej ako +25 stupňov. V takom prípade je doba použiteľnosti 2 roky od dátumu výroby..

Z čoho liek Coldact Flu Plus pomáha a návod na jeho použitie?

Coldact Flu Plus je liek proti nachladnutiu, ktorý si v posledných rokoch získal popularitu u ľudí všetkých vekových skupín vďaka jeho ľahkému použitiu a širokému spektru účinkov. Napriek jej prevalencii však môže byť liek veľmi nebezpečný, ak sa použije nesprávne, takže je dôležité študovať podrobné informácie o lieku..

všeobecné informácie

Coldakt Chrípka je dlhodobo pôsobiaca antivírusová látka, ktorá nielen odstraňuje príznaky prechladnutia a chrípky, ale tiež bojuje proti hlavnej príčine choroby..

Drogová skupina, INN, rozsah pôsobnosti

Coldakt (INN - paracetamol + fenylefrín + chlórfenamín) je analgetikum a antipyretikum, ktoré sa používa ako symptomatická liečba ARVI a chrípky. Pomáha bojovať proti upchatiu nosa, horúčke a iným prejavom vírusovej infekcie.

Formy výroby a ceny drogy, priemer v Rusku

Dostupné v tvrdých, priehľadných kapsulách s jasne červeným viečkom. Alebo vo forme oranžovej suspenzie so špecifickým zápachom na orálne podanie. Obsah kapsúl pozostáva z bieleho alebo takmer bieleho, oranžového a žltého granulátu. V škatuli je 1 blister obsahujúci 10 kapsúl a návod na použitie. 1 balenie so suspenziou obsahuje 60 ml fľašu, odmernú lyžičku a pokyny.

V tabuľke je uvedená priemerná cena v Ruskej federácii.

Uvoľňovací formulárCena, rub.
kapsule185
zavesenie130

zloženie

Liek obsahuje kombináciu 3 účinných látok naraz, ktorých kombinovaný účinok je zameraný na boj proti niekoľkým príznakom prechladnutia a chrípky naraz:

  1. Paracetamol ako analgetikum zmierňuje bolesť a znižuje horúčku.
  2. Fenylefrín ako a-adrenergný agonista odstraňuje opuchy.
  3. Chlorfenamín ako antihistamín zmierňuje alergické reakcie, ako sú slzenie očí, svrbenie a začervenanie očí.

Kombinované prípravky na prechladnutie

Dávkovanie účinných látok: chlórfeniramínmaleát, paracetamol, fenylefrín hydrochlorid v pomere 8/200/25 mg. Ďalšie zložky: etylcelulóza, mastenec, povidón, mikrokryštalická celulóza, farbivá (E223, E124, E110 a E104), nepárové granule. Zloženie kapsuly: laurylsulfát sodný, želatína, farbivá.

  1. Účinné látky sú rovnaké ako tie, ktoré sú vo forme na uvoľňovanie kapsúl, ale v nižšej dávke (2/125 / 5 mg)..
  2. Ďalšie zložky: glycerín, príchute, čistená voda, sacharóza, sacharinát sodný, citrát sodný, oranžovo-žlté farbivo.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Liečivo je kombinované dlhodobo pôsobiace liečivo, ktoré má antipyretické, analgetické účinky a tiež blokuje alfa-adrenergné receptory, najmä:

  1. Paracetamol zmierňuje bolesti hlavy a svalov, zmierňuje bolesť v krku a kĺboch, spomaľuje syntézu prostaglandínov a ovplyvňuje oddelenie termoregulácie..
  2. Chlorfenamín pomáha bojovať proti vodnatým očiam a svrbeniu nosa ako antihistamín.
  3. Fenylefrín zmierňuje opuch nosovej sliznice ako alfa-adrenergného agonistu.

Mechanizmus účinku paracetamolu

Terapeutický účinok je zrejmý 40 až 60 minút po požití. Metabolizmus účinných látok sa vyskytuje izolovane. Polčas paracetamolu je v priemere 2 - 2,5 hodiny. Látka sa rýchlo vstrebáva v črevách, prakticky sa neviaže na krvné bielkoviny (iba 10%). Metabolický proces sa väčšinou odohráva v pečeni a liek sa vylučuje močom po celý deň.

Polčas rozpadu chlórfeniramínmaleátu je 8 hodín, produkty rozkladu látky sa vylučujú močom. Väčšina hydrochloridu fenylefrínu sa vylučuje močom v nezmenenej podobe, zvyšky sú inaktivované monoaminooxidázou.

Indikácie a kontraindikácie

V dôsledku kombinácie látok v zložení lieku je zoznam jeho indikácií a kontraindikácií pomerne rozsiahly. Zoznam stavov a chorôb, z ktorých liek pomáha:

  • Arvi;
  • chrípka;
  • teplu;
  • bolesť hlavy;
  • bolesť svalov a kĺbov;
  • nádcha.
  • alergia na ktorúkoľvek podstatnú látku;
  • hemolytická anémia;
  • dysfunkcia pečene a obličiek;
  • Gilbertov syndróm;
  • krvné choroby;
  • problémy s CVS;
  • bronchiálna astma;
  • Dubin-Johnsonov syndróm;
  • choroby endokrinného systému;
  • glaukóm;
  • žalúdočný vred;
  • upchatie krku močového mechúra;
  • alkoholizmus.

Neodporúča sa užívať liek počas tehotenstva a laktácie, účinné látky prenikajú placentárnou bariérou do plodu a sú schopné prejsť do materského mlieka takmer nezmenené..

Deti mladšie ako 12 rokov nesmú užívať kapsuly. Suspenzia sa môže používať pre deti od 6 rokov s obmedzením dávky.

Pravidlá prijímania a dávkovania

Pokyny na použitie Coldact Flu Plus určujú, že obidve formy uvoľňovania sa podávajú perorálne. Frekvencia a trvanie podávania:

    Kapsuly: 1 každých 12 hodín, nie viac ako tri až päť dní.
  • pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov - 10 ml (2 odmerky) až štyrikrát denne;
  • pre deti od 6 do 12 rokov, jedna lyžička 3-4 krát denne.

V prípade použitia činidla na zníženie teploty nie je trvanie vstupu dlhšie ako 3 dni, ako prostriedok proti bolesti - 5.

Možné vedľajšie účinky a predávkovanie

Vo väčšine epizód je liek dobre tolerovaný bez akýchkoľvek nežiaducich reakcií. V zriedkavých prípadoch, ak je dávka porušená, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

  1. Z gastrointestinálneho traktu: nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, silné slinenie alebo sucho v ústach, bolesť brucha, nadúvanie, zápcha alebo hnačka.
  2. Zo strany centrálneho nervového systému: závraty, migréna, slabosť, strata vedomia, dezorientácia v priestore, emocionálne vzrušenie, podráždenosť, úzkosť, poruchy spánku, záchvaty, kóma (zriedka).
  3. Z CVS: rýchly alebo pomalý srdcový rytmus, srdcové arytmie, bolesť v oblasti srdca, visiaci krvný tlak.
  4. Z dýchacích ciest: bronchospazmus, dýchavičnosť (zriedka).
  5. Ostatné: anafylaktický šok, poruchy videnia, sliznice suchého oka, kožné vyrážky, svrbenie, žihľavka, Lyellov syndróm..

Ak dôjde k narušeniu dávkovania, môžu sa vyskytnúť nasledujúce reakcie uvedené v tabuľke.

Názov látkyDôsledky predávkovania
paracetamolNekróza pečene, nefropatia, zhoršený metabolizmus glukózy, hypoglykémia, pankreatitída, krvácanie, encefalopatia, kóma a smrť.
fenylefrínOspalosť, úzkosť, vyrážka, nevoľnosť, zvracanie, anorexia, porucha zraku, záchvaty.
chlórfenamínKŕče, zástava dýchania, ospalosť, arytmia, zmeny správania, halucinácie (u detí).

Liečba zahŕňa núdzové výplach žalúdka, aktívne uhlie a sledovanie dýchania a obehu. V závažných prípadoch môže byť potrebná ventilácia.

Zlučiteľnosť a špeciálne pokyny

Coldakt obsahuje 3 účinné látky naraz, z ktorých každá nie je kompatibilná s rôznymi druhmi liekov, takže je takmer nemožné užívať liek s prítomnosťou iných sprievodných chorôb..

Kombinácia je kontraindikovanáKombinujte opatrne (nie je žiaduce)
Prípravky obsahujúce paracetamolsedatíva
Inhibítory MAOprobenecid
barbiturátycholestyramín
Srdcové glykozidyErgotské alkaloidy
Opioidné analgetikáanticoagulants
fenytoínantihistaminiká
domperidónanticholinergiká

Inhibítory MAO nie sú kompatibilné so žiadnou zo zložiek liečiva. Použitie Coldactu sa neodporúča skôr ako 2 týždne po užití. Liek sa neodporúča kombinovať s inými antivírusovými látkami..

Počas liečby sa odporúča vzdať sa vedenia vozidla a vykonávať ďalšie činnosti, ktoré si vyžadujú rýchlu reakciu a zvýšenú koncentráciu. Nie je kompatibilný s alkoholom a výrobkami obsahujúcimi alkohol. Pri dlhodobej liečbe je liečivo schopné skresliť krvné testy na glukózu a kyselinu močovú v plazme.

Ak sa terapeutický účinok neobjaví do niekoľkých dní po užití lieku a horúčka sa iba zosilnie, je potrebné bezodkladne vyhľadať lekára. Starší ľudia by sa mali používať s mimoriadnou opatrnosťou a iba po konzultácii s odborníkom, ktorý posúdi pomer rizika a prínosu.

analógy

Nástroj má veľa analógov, z ktorých najúčinnejšie sú uvedené nižšie.

názovFormulár predajaPodobné účinné látkyCena, rub
TeraFlu ExtratabpilulkyParacetamol (650 mg), chlofeniramín, fenylefrín153
AnviMaxTablety / prášokparacetamol200/500
AntigrippinTablety / prášok138/326
Fervexprášok389
Orvis Flewprášok148

Recenzie lekárov a pacientov

Recenzie ľudí, ktorí užili tento liek a experti charakterizujú tento liek ako rýchlo pôsobiaci liek na zmiernenie nepríjemných symptómov pri akútnych respiračných infekciách a akútnych respiračných vírusových infekciách:

Christina, 24 rokov: „Veľmi dobrý liek na prechladnutie, dokonca to považujem za profylaxiu. Ak cítim najmenšie príznaky choroby, vezmem jednu kapsulu v noci, jednu ráno a všetko je v poriadku. Už dva roky nie som chorý, ani sa nevyskytuje nádcha.

Droga pomáha aj pri upchatí nosa a nie sú potrebné žiadne vazokonstrikčné kvapky. Iba univerzálna kapsula pre všetky príznaky ARVI. Hodnotím produkt 5 z 5 a určite ho v budúcnosti použijem. ““.

Agatha, 21 rokov: „Zostala som u starej mamy a stalo sa, že nachladla a zároveň ma nakazila. Okamžitá výtok z nosa, kašeľ, slzy v hrdle, vo všeobecnosti nie sú pocity ani zďaleka príjemné. V lekárni lekárnik odporučil tento liek.

Príznaky rýchlo začali miznúť a po 2 dňoch som sa opäť cítil úplne zdravo. Obával som sa mierne suchosti v ústach, ale sú to maličkosti. Teraz si balenie uchovávam vždy v rezerve v mojej lekárničke. “.

Vladislav Viktorovič, terapeut, 45 rokov: „Mnoho ľudí dnes oslabilo imunitu, takže s ľahkosťou chytia akýkoľvek vírus. Každý druhý človek má prechladnutie, najmenej 3-krát ročne alebo ešte častejšie. Lekárne sú jednoducho plné výberu rôznych liekov proti chladu a pre bežného človeka môže byť problematické zvoliť si skutočne účinný liek..

Z tohto dôvodu odporúčam kúpiť Coldakt väčšine mojich pacientov. Je to skutočne dobrý a účinný liek proti nachladnutiu, ktorý zmierňuje príznaky choroby, dokonca aj nádchu. Takéto rozsiahle pôsobenie zjednodušuje liečbu, nemusíte mať veľa rôznych liekov, stačí vypiť 1 kapsulu, ktorej účinok trvá 8-9 hodín. “.

Vďaka svojmu kombinovanému zloženiu má Coldakt rýchly a efektívny účinok v boji proti respiračným chorobám. Droga nielen zmierňuje bolesti hlavy a znižuje horúčku, ale tiež pomáha pri upchatí nosa, čo je významné plus pre ľudí, ktorí nepoužívajú nosové prostriedky na boj proti bežnému prechladnutiu.